Poprawiamy stan miejskich chodników

13 czerwca 2023

Sezon napraw opolskich chodników w pełni. Część inwestycji już za nami, część w trakcie, a kolejne w planach.

Zakończyliśmy remonty trzech odcinków, o łącznej długości ok. 150 metrów, na ulicy Jana Bytnara „Rudego” na os. Armii Krajowej. Wymieniliśmy podbudowę i położyliśmy nową kostkę oraz krawężniki między innymi w okolicach PSP 5 i cmentarza. Inwestycje były prowadzone we współpracy ze Spółdzielnią Mieszkaniową w Opolu.

Dobiegają końca prace przy ulicy Solskiego w Nowej Wsi Królewskiej. Łącznie wyremontujemy 580 metrów chodnika wraz ze zjazdami do posesji po obu stronach drogi. Wcześniej taka inwestycja była prowadzona na sąsiedniej ulicy ks. Londzina. Tam z kolei wyremontowane zostało 450 metrów. Dodajmy, że oba zadania zostały zrealizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego Opola. W tej okolicy zakończono również naprawę 120 metrów chodnika na ulicy Kowalczyków. Kontynuacja prac planowana jest w najbliższym czasie.

W tym roku zrealizowaliśmy również remonty chodników po obu stronach ulicy Maków, o łącznej długości jednego kilometra. Wykonaliśmy również prace po obu stronach ulicy Pasiecznej na odcinku od ulicy Strzelców Bytomskich do ulicy Konsularnej. Planujemy kontynuację prac od ulicy Konsularnej do ulicy Jana Dobrego. Remont będzie prowadzony po stronie miejsc postojowych. Na ten rok planowane są również inwestycje przy ulicy Powolnego.  

Wykonaliśmy nowe nasadzenia w kilku lokalizacjach miasta

Wykonaliśmy nowe nasadzenia w kilku lokalizacjach miasta

Kilkadziesiąt nowych drzew pojawiło się w miejskiej przestrzeni. Zostały one posadzone w dziewięciu lokalizacjach. Nasadzenia były prowadzone w centrum Opola, jak i na obrzeżach miasta. Najwięcej, dwadzieścia sztuk zostało posadzonych przy drodze wojewódzkiej 454 w...

Na Róży Wiatrów po raz pierwszy pojawił się asfalt

Na Róży Wiatrów po raz pierwszy pojawił się asfalt

Pierwsze warstwy asfaltu są układane na budowanej drodze na ulicy Róży Wiatrów. Taka nawierzchnia pojawi się na ponad półkilometrowym odcinku. Asfalt jest układany dokładnie na 550 metrach drogi, co stanowi ponad 30 proc. jej długości. Na razie to dwie warstwy –...