Pięć zadań – jeden przetarg. Czekamy na oferty od wykonawców

14 czerwca 2023

Do poniedziałku (19.06) przyjmowane będą oferty na kolejne inwestycje, które planujemy przeprowadzić w tym roku. W przetargu znalazło się pięć zadań.

Jednym z nich jest przebudowa ulicy Zwierzynieckiej. Ta inwestycja wprowadzi najwięcej zmian dla kierowców, ponieważ po jej zakończeniu planowana jest nowa organizacja ruchu w obszarze Małego Rynku. Dzięki poszerzeniu do pięciu metrów ulica Zwierzyniecka stanie się drogą dwukierunkową. Na Mały Rynek będziemy mogli nią wjechać (tak jak do tej pory), jak i wyjechać w stronę Placu Wolności. Umożliwi to przebudowa skrzyżowania z Placem Wolności, które zakłada min. podzielenie wyspy oraz przesunięcie ścieżki rowerowej. Nie przejedziemy już natomiast Małym Rynkiem w stronę ulicy Osmańczyka. Wyłączona z ruchu zostanie bardzo ciasna ulica Muzealna. Najdalej dojedziemy do ulicy Franciszkańskiej i kościoła „Na Górce”, gdzie kierowcy będą mieli miejsce, aby zawrócić w stronę Zwierzynieckiej.  

Komunikacja z ulicą Osmańczyka zostanie zachowana z ulicy Krawieckiej, która będzie dwukierunkowa oraz ulic Muzealnej i Staromiejskiej.  

Zmiany te nie dotyczą mieszkańców tych ulic. Dojazdy do podwórek zostaną zachowane.

Kolejne zadania, które znalazły się w przetargu to przebudowa skrzyżowania ulic Luboszyckiej i Nysy Łużyckiej. W ciągu Nysy Łużyckiej powstanie pas, którym kierowcy skręcający z Luboszyckiej, będą mogli bezpiecznie włączyć się do ruchu. Planowana jest również rozbudowa skrzyżowania ulic Prószkowskiej z Mehla wraz z budową chodników i zatok autobusowych. W ramach przetargu MZD szuka również wykonawców na zadania dotyczące budowy dróg na ulicach – Żytomierskiej i Lwowskiej (wraz ze ścieżką rowerową) oraz Herbacianej i Jaśminowej.

Od jutra roboty na ulicy Wrocławskiej

Od jutra roboty na ulicy Wrocławskiej

We wtorek (11.06) ruszą prace remontowe na ulicy Wrocławskiej. Roboty rozpoczną się w godzinach porannych. Pierwszy etap remontu to przebudowa wyspy rozdziału na wysokości stacji paliw Shell przy skrzyżowaniu Wrocławskiej z Partyzancką i Domańskiego. W ramach prac...

W weekend nieprzejezdna będzie ulica Wojska Polskiego

W weekend nieprzejezdna będzie ulica Wojska Polskiego

Od soboty (08.06) pod wiaduktem kolejowym w ciągu ulicy Wojska Polskiego będą prowadzone prace naprawcze. Fragment drogi zostanie całkowicie zamknięty dla ruchu. Prace będzie prowadziła spółka Wodociągi i Kanalizacja w Opolu. Będą one polegały na usunięciu awarii...

Skip to content