Pięć zadań – jeden przetarg. Czekamy na oferty od wykonawców

14 czerwca 2023

Do poniedziałku (19.06) przyjmowane będą oferty na kolejne inwestycje, które planujemy przeprowadzić w tym roku. W przetargu znalazło się pięć zadań.

Jednym z nich jest przebudowa ulicy Zwierzynieckiej. Ta inwestycja wprowadzi najwięcej zmian dla kierowców, ponieważ po jej zakończeniu planowana jest nowa organizacja ruchu w obszarze Małego Rynku. Dzięki poszerzeniu do pięciu metrów ulica Zwierzyniecka stanie się drogą dwukierunkową. Na Mały Rynek będziemy mogli nią wjechać (tak jak do tej pory), jak i wyjechać w stronę Placu Wolności. Umożliwi to przebudowa skrzyżowania z Placem Wolności, które zakłada min. podzielenie wyspy oraz przesunięcie ścieżki rowerowej. Nie przejedziemy już natomiast Małym Rynkiem w stronę ulicy Osmańczyka. Wyłączona z ruchu zostanie bardzo ciasna ulica Muzealna. Najdalej dojedziemy do ulicy Franciszkańskiej i kościoła „Na Górce”, gdzie kierowcy będą mieli miejsce, aby zawrócić w stronę Zwierzynieckiej.  

Komunikacja z ulicą Osmańczyka zostanie zachowana z ulicy Krawieckiej, która będzie dwukierunkowa oraz ulic Muzealnej i Staromiejskiej.  

Zmiany te nie dotyczą mieszkańców tych ulic. Dojazdy do podwórek zostaną zachowane.

Kolejne zadania, które znalazły się w przetargu to przebudowa skrzyżowania ulic Luboszyckiej i Nysy Łużyckiej. W ciągu Nysy Łużyckiej powstanie pas, którym kierowcy skręcający z Luboszyckiej, będą mogli bezpiecznie włączyć się do ruchu. Planowana jest również rozbudowa skrzyżowania ulic Prószkowskiej z Mehla wraz z budową chodników i zatok autobusowych. W ramach przetargu MZD szuka również wykonawców na zadania dotyczące budowy dróg na ulicach – Żytomierskiej i Lwowskiej (wraz ze ścieżką rowerową) oraz Herbacianej i Jaśminowej.

Wykonaliśmy nowe nasadzenia w kilku lokalizacjach miasta

Wykonaliśmy nowe nasadzenia w kilku lokalizacjach miasta

Kilkadziesiąt nowych drzew pojawiło się w miejskiej przestrzeni. Zostały one posadzone w dziewięciu lokalizacjach. Nasadzenia były prowadzone w centrum Opola, jak i na obrzeżach miasta. Najwięcej, dwadzieścia sztuk zostało posadzonych przy drodze wojewódzkiej 454 w...

Na Róży Wiatrów po raz pierwszy pojawił się asfalt

Na Róży Wiatrów po raz pierwszy pojawił się asfalt

Pierwsze warstwy asfaltu są układane na budowanej drodze na ulicy Róży Wiatrów. Taka nawierzchnia pojawi się na ponad półkilometrowym odcinku. Asfalt jest układany dokładnie na 550 metrach drogi, co stanowi ponad 30 proc. jej długości. Na razie to dwie warstwy –...