Opole już oficjalnie z dotacją na dwa duże zadania

17 maja 2024

Rozbudowa skrzyżowania ulic Bohaterów Monte Casino i Plebiscytowej z ulicami Kośnego i Pileckiego wraz z budową estakady oraz przebudowa skrzyżowań na potrzeby ruchu dwukierunkowego dla ulic Reymonta i Kołłątaja. Jest dotacja na dwa duże zadania.

W przypadku pierwszego wymienionego zadania oprócz estakady rozbudowane zostanie również znajdujące się pod nią rondo. To rozwiązanie wraz z rozbudową ulicy Kośnego pozwoli na kluczowe zmiany w układzie komunikacyjnym. Dzięki nim, nieprzejezdna w tym miejscu ulica Kośnego zostanie włączona do ronda.   

Drugie zadanie obejmuje rozbudowę i przebudowę ulic – Ozimskiej, Reymonta, Kołłątaja – na odcinku od wjazdu do galerii handlowej Opolanin do skrzyżowania Ozimskiej z Kołłątaja. Planowana jest również między innymi budowa infrastruktury dla ruchu rowerowego, pieszego i komunikacji zbiorowej oraz przebudowa infrastruktury kolidującej.

Dofinansowanie uzyskane przez Opole w wysokości 44,5 mln złotych pochodzi z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu Fundusze Europejskie dla Opolskiego 2021-2027.

Od jutra roboty na ulicy Wrocławskiej

Od jutra roboty na ulicy Wrocławskiej

We wtorek (11.06) ruszą prace remontowe na ulicy Wrocławskiej. Roboty rozpoczną się w godzinach porannych. Pierwszy etap remontu to przebudowa wyspy rozdziału na wysokości stacji paliw Shell przy skrzyżowaniu Wrocławskiej z Partyzancką i Domańskiego. W ramach prac...

W weekend nieprzejezdna będzie ulica Wojska Polskiego

W weekend nieprzejezdna będzie ulica Wojska Polskiego

Od soboty (08.06) pod wiaduktem kolejowym w ciągu ulicy Wojska Polskiego będą prowadzone prace naprawcze. Fragment drogi zostanie całkowicie zamknięty dla ruchu. Prace będzie prowadziła spółka Wodociągi i Kanalizacja w Opolu. Będą one polegały na usunięciu awarii...

Skip to content