Widniej i bezpieczniej. Nowe oświetlenie na przebudowywanych ulicach Żytomierskiej i Lwowskiej

30 stycznia 2024

Trwa budowa dróg wraz z infrastrukturą na dwóch ulicach Opola – Żytomierskiej i Lwowskiej. Obecnie prace skupione są na dwóch elementach.

Pierwszym z nich jest montaż latarni. Przy obu ulicach stanie ich łącznie kilkanaście. To będą nowoczesne latarnie z oświetleniem LED-owym. Dzięki temu na Żytomierskiej i Lwowskiej będzie znacznie jaśniej, co z kolei przełoży się na bezpieczeństwo mieszkańców.  

Drugi element, to prace brukarskie. Po wykonaniu ich niemal w całości na ulicy Lwowskiej, teraz prowadzone są na Żytomierskiej. Polegają one na układaniu krawężników oraz kostki brukowej na chodnikach i zjazdach na posesje.

Przypomnijmy, że inwestycja zakłada budowę dróg o nawierzchni bitumicznej na długości około 430 metrów. Dodatkowo wykonywane są nowe chodniki, ścieżka rowerowa na ul. Lwowskiej, odwodnienie oraz oświetlenie.  

Od jutra roboty na ulicy Wrocławskiej

Od jutra roboty na ulicy Wrocławskiej

We wtorek (11.06) ruszą prace remontowe na ulicy Wrocławskiej. Roboty rozpoczną się w godzinach porannych. Pierwszy etap remontu to przebudowa wyspy rozdziału na wysokości stacji paliw Shell przy skrzyżowaniu Wrocławskiej z Partyzancką i Domańskiego. W ramach prac...

W weekend nieprzejezdna będzie ulica Wojska Polskiego

W weekend nieprzejezdna będzie ulica Wojska Polskiego

Od soboty (08.06) pod wiaduktem kolejowym w ciągu ulicy Wojska Polskiego będą prowadzone prace naprawcze. Fragment drogi zostanie całkowicie zamknięty dla ruchu. Prace będzie prowadziła spółka Wodociągi i Kanalizacja w Opolu. Będą one polegały na usunięciu awarii...

Skip to content