Przebudowa skrzyżowania Prószkowska-Mehla-Wyszomirskiego z nowymi elementami

31 stycznia 2024

Budowa zatok autobusowych jest jednym z głównych elementów prac realizowanych na przebudowywanym skrzyżowaniu ulicy Prószkowskiej z Mehla i Wyszomirskiego. Przygotowywany jest również teren pod miejsca parkingowe.

W ramach inwestycji wytyczone zostały nowe przestrzenie pod przystanki autobusowe. Będą one zlokalizowane bezpośrednio przy ulicy Prószkowskiej. Prace przy budowie pierwszej zatoki (w stronę Winowa) zostały praktycznie ukończone. Po utwardzeniu terenu, wykonano podbudowę, na którą ułożona została kostka kamienna. Realizowane są również pierwsze roboty związane z drugą z zatok. Obecnie przygotowywany jest na tym terenie grunt pod dalsze prace.

Równolegle przygotowywane są miejsca parkingowe, których wcześniej w tej lokalizacji brakowało. Po zakończeniu inwestycji będzie możliwe zaparkowanie swojego pojazdu przy ulicy Prószkowskiej. Na pewno takie miejsca przydadzą się m.in. rodzicom, którzy odwożą swoje pociechy do pobliskiego przedszkola i Publicznej Szkoły Podstawowej nr 28.

Od jutra roboty na ulicy Wrocławskiej

Od jutra roboty na ulicy Wrocławskiej

We wtorek (11.06) ruszą prace remontowe na ulicy Wrocławskiej. Roboty rozpoczną się w godzinach porannych. Pierwszy etap remontu to przebudowa wyspy rozdziału na wysokości stacji paliw Shell przy skrzyżowaniu Wrocławskiej z Partyzancką i Domańskiego. W ramach prac...

W weekend nieprzejezdna będzie ulica Wojska Polskiego

W weekend nieprzejezdna będzie ulica Wojska Polskiego

Od soboty (08.06) pod wiaduktem kolejowym w ciągu ulicy Wojska Polskiego będą prowadzone prace naprawcze. Fragment drogi zostanie całkowicie zamknięty dla ruchu. Prace będzie prowadziła spółka Wodociągi i Kanalizacja w Opolu. Będą one polegały na usunięciu awarii...

Skip to content