Powstała wstępna koncepcja przebudowy ulicy Ozimskiej

18 stycznia 2024

Więcej drzew, bus pas, czy też ścieżki rowerowe. Powstała wstępna koncepcja przewidywanych zmian na ulicy Ozimskiej. To blisko półkilometrowy odcinek od wyjazdu z galerii handlowej Opolanin (od strony Kaskady) do skrzyżowania z ulicą Katowicką.

Koncepcja zakłada, że w stronę ulicy Katowickiej Ozimska będzie drogą jednopasową. Dwa pasy pozostaną w kierunku centrum, ale jeden zostanie przekształcony w bus pas. Skrzyżowania z ulicami Reymonta i Katowicką będą miały odseparowane kierunki.

Ponadto przebudowane zostaną skrzyżowania z ulicami Orzeszkowej i Dubois. Koncepcja zakłada również usystematyzowanie i ujednolicenie zjazdów na posesje i drogi wewnętrzne.

Droga pieszo-rowerowa ma powstać po przeciwległej stronie od Opolanina. Tam też wybudowane zostaną miejsca parkingowe oraz zatoka autobusowa przy przystanku Ozimska – Dubois. Ma być także bardziej zielono. Koncepcja zakłada nasadzenia drzew, krzewów i zagospodarowanie terenów zielonych. Założeniami koncepcji są również rozbudowy oświetlenia drogowego oraz budowa kanału technologicznego.

Podkreślmy, że jest to koncepcja wstępna i może dojść do zmian w czasie realizacji projektu.

Od jutra roboty na ulicy Wrocławskiej

Od jutra roboty na ulicy Wrocławskiej

We wtorek (11.06) ruszą prace remontowe na ulicy Wrocławskiej. Roboty rozpoczną się w godzinach porannych. Pierwszy etap remontu to przebudowa wyspy rozdziału na wysokości stacji paliw Shell przy skrzyżowaniu Wrocławskiej z Partyzancką i Domańskiego. W ramach prac...

W weekend nieprzejezdna będzie ulica Wojska Polskiego

W weekend nieprzejezdna będzie ulica Wojska Polskiego

Od soboty (08.06) pod wiaduktem kolejowym w ciągu ulicy Wojska Polskiego będą prowadzone prace naprawcze. Fragment drogi zostanie całkowicie zamknięty dla ruchu. Prace będzie prowadziła spółka Wodociągi i Kanalizacja w Opolu. Będą one polegały na usunięciu awarii...

Skip to content