Gotowy jest projekt na dalszą przebudowę ulicy Krapkowickiej

19 stycznia 2024

Nie tylko prace w pobliżu wiaduktu kolejowego, czy też budowa parkingu na Bolko. Ulicę Krapkowicką czeka kolejna inwestycja, dla której przygotowana została dokumentacja projektowa.   

Dotyczy ona przebudowy drogi na 250-metroym odcinku od ulicy Bolkowskiej do drogi, która w ubiegłym roku powstała przy jednym z supermarketów, a która łączy się z rondem Politechniki Opolskiej w ciągu drogi krajowej nr 45.

Głównym założeniem inwestycji jest poszerzenie drogi z 5,5 metra do 6,5 metra. To jedna ze zmian – obok przebudowy innego odcinka ulicy Krapkowickiej i budowy parkingu na Bolko – dzięki której do tej części miasta będzie możliwy dojazd komunikacją miejską.

Ponadto zadanie zakłada również korektę zjazdu z mostu im. Halupczoka, na końcu którego wybudowane zostanie wyniesione przejście dla pieszych wraz z przejazdem dla rowerzystów.

Od jutra roboty na ulicy Wrocławskiej

Od jutra roboty na ulicy Wrocławskiej

We wtorek (11.06) ruszą prace remontowe na ulicy Wrocławskiej. Roboty rozpoczną się w godzinach porannych. Pierwszy etap remontu to przebudowa wyspy rozdziału na wysokości stacji paliw Shell przy skrzyżowaniu Wrocławskiej z Partyzancką i Domańskiego. W ramach prac...

W weekend nieprzejezdna będzie ulica Wojska Polskiego

W weekend nieprzejezdna będzie ulica Wojska Polskiego

Od soboty (08.06) pod wiaduktem kolejowym w ciągu ulicy Wojska Polskiego będą prowadzone prace naprawcze. Fragment drogi zostanie całkowicie zamknięty dla ruchu. Prace będzie prowadziła spółka Wodociągi i Kanalizacja w Opolu. Będą one polegały na usunięciu awarii...

Skip to content