Naprawy awaryjne jednym z głównych zadań utrzymania dróg w czasie zimy

23 stycznia 2024

Od kilku do kilkunastu interwencji dziennie podejmują służby w walce z uszkodzeniami nawierzchni, które powstały pod wpływem warunków pogodowych. Na kilku odcinkach obwodnicy północnej konieczne było  wprowadzenie ograniczenia prędkości.

Drogi krajowe, wojewódzkie, powiatowe. Jak tylko pozwalają na to warunki atmosferyczne, na bieżąco podejmowane są interwencje związane z naprawą nawierzchni. Obecnie realizowane prace mają charakter napraw awaryjnych. Oznacza to, że do uzupełniania ubytków używana jest masa na zimno. To doraźne rozwiązanie. Remonty właściwe, przy użyciu masy na gorąco, będą przeprowadzane po ustąpieniu zimy.

Trudne warunki, które utrzymują się od końca listopada, nie ominęły obwodnicy północnej. Ze względów bezpieczeństwa na sześciu odcinkach czasowo wprowadzone zostało ograniczenie prędkości do 40 km/h. Te ograniczenia, na odcinkach o łącznej długości ponad 9 kilometrów, zostały wprowadzone od skrzyżowania z ul. Częstochowską do skrzyżowania z ul. Wrocławską.  

Od jutra roboty na ulicy Wrocławskiej

Od jutra roboty na ulicy Wrocławskiej

We wtorek (11.06) ruszą prace remontowe na ulicy Wrocławskiej. Roboty rozpoczną się w godzinach porannych. Pierwszy etap remontu to przebudowa wyspy rozdziału na wysokości stacji paliw Shell przy skrzyżowaniu Wrocławskiej z Partyzancką i Domańskiego. W ramach prac...

W weekend nieprzejezdna będzie ulica Wojska Polskiego

W weekend nieprzejezdna będzie ulica Wojska Polskiego

Od soboty (08.06) pod wiaduktem kolejowym w ciągu ulicy Wojska Polskiego będą prowadzone prace naprawcze. Fragment drogi zostanie całkowicie zamknięty dla ruchu. Prace będzie prowadziła spółka Wodociągi i Kanalizacja w Opolu. Będą one polegały na usunięciu awarii...

Skip to content