Zmodyfikowane przejścia dla pieszych na dwóch ulicach Zaodrza

11 stycznia 2024

Celem jest poprawa bezpieczeństwa. Na przejściach dla pieszych na ulicach Spychalskiego i Wrocławskiej wprowadzono nowe rozwiązania.

W celu poprawy bezpieczeństwa zostały wykonane aktywne przejście dla pieszych. Co to oznacza? Na samych przejściach, jak również w ich sąsiedztwie, zamontowany został system bezpiecznego przejścia dla pieszych. Taki system informuje kierowcę o osobie poruszającej się na przejściu a także zbliżającej się do strefy przejścia. Kierowcy otrzymują sygnał poprzez uruchomienie punktowych elementów odblaskowych, które znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie pasów oraz z sygnalizatorów migających na znakach D-6, czyli znakach informujących o przejściu dla pieszych.

Dodatkowo w ramach inwestycji między innymi zamontowano w bezpośrednim sąsiedztwie przejść pasy integracyjne dla osób niewidomych lub słabowidzących.

Modernizacja obu przejść  została zrealizowana z Budżetu Obywatelskiego Opola.

Od jutra roboty na ulicy Wrocławskiej

Od jutra roboty na ulicy Wrocławskiej

We wtorek (11.06) ruszą prace remontowe na ulicy Wrocławskiej. Roboty rozpoczną się w godzinach porannych. Pierwszy etap remontu to przebudowa wyspy rozdziału na wysokości stacji paliw Shell przy skrzyżowaniu Wrocławskiej z Partyzancką i Domańskiego. W ramach prac...

W weekend nieprzejezdna będzie ulica Wojska Polskiego

W weekend nieprzejezdna będzie ulica Wojska Polskiego

Od soboty (08.06) pod wiaduktem kolejowym w ciągu ulicy Wojska Polskiego będą prowadzone prace naprawcze. Fragment drogi zostanie całkowicie zamknięty dla ruchu. Prace będzie prowadziła spółka Wodociągi i Kanalizacja w Opolu. Będą one polegały na usunięciu awarii...

Skip to content