Dodatkowe pieniądze na drogowe inwestycje przy terenach inwestycyjnych i obwodnicy północnej

25 stycznia 2024

29 milionów złotych trafi dodatkowo na zrealizowanie zadania „Budowa, rozbudowa i przebudowa infrastruktury drogowej na rzecz terenów inwestycyjnych zlokalizowanych w Opolu – Wrzoskach”. Taką decyzję podjęli na dzisiejszej (25.01) sesji miejscy radni.

To zadanie składa się z trzech części. Pierwsza z nich to przebudowa drogi wojewódzkiej 414 na ulicy Wrocławskiej w Opolu Wrzoskach, na odcinku od ronda do ulicy ”bez nazwy” z doświetlonym przejściem dla pieszych. Druga to „Rozbudowa i przebudowa DK nr 46 w rejonie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Opolu” i „Budowa drogi dojazdowej do terenów inwestycyjnych – WSSE w Opolu”. W ramach tej inwestycji planowana jest rozbudowa do dwóch pasów w obu kierunkach DK 46 na odcinku od granic Opola do ronda im. Rodłaków. Wykonawca będzie zobowiązany również do wykonania nowego ronda i drogi dojazdowej do WSSE. Ostatnia, trzecia część to przebudowa węzła komunikacyjnego obwodnicy północnej z ulicą Partyzancką. W tym miejscu planowane jest nowe rondo biszkoptowe, nad którym będzie poprowadzona estakada z dwoma pasami w obu kierunkach. Dokumentacja do tej inwestycji ma zostać przygotowana w oparciu o przygotowany wcześniej Program Funcjonalno-Użytkowy.

I to właśnie w przypadku tej trzeciej części powstały największe rozbieżności pomiędzy założeniem szacunku z Programu Funkcjonalno-Użytkowego, a przedstawionymi w przetargu ofertami. Dodatkowe pieniądze z budżetu miasta pozwolą na dokończenie procedury przetargowej i wyłonienie wykonawców. Wyniki przetargu powinny być znane do końca lutego. W między czasie firmy zainteresowane realizacją inwestycji będą musiały złożyć dokumenty, które są niezbędne do weryfikacji i oceny. Dodajmy, że wszystkie części mają być wykonane w formule zaprojektuj-wybuduj.

Jak zapowiedział prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski przeznaczone dodatkowe pieniądze z budżetu miasto będzie chciało pokryć z tak zwanej rezerwy drogowej z budżetu państwa, a także z pieniędzy w ramach KPO.

Przypomnijmy, że miasto Opole pozyskało na realizację tych inwestycji 50 milionów złotych z programu Polski Ład.

Od jutra roboty na ulicy Wrocławskiej

Od jutra roboty na ulicy Wrocławskiej

We wtorek (11.06) ruszą prace remontowe na ulicy Wrocławskiej. Roboty rozpoczną się w godzinach porannych. Pierwszy etap remontu to przebudowa wyspy rozdziału na wysokości stacji paliw Shell przy skrzyżowaniu Wrocławskiej z Partyzancką i Domańskiego. W ramach prac...

W weekend nieprzejezdna będzie ulica Wojska Polskiego

W weekend nieprzejezdna będzie ulica Wojska Polskiego

Od soboty (08.06) pod wiaduktem kolejowym w ciągu ulicy Wojska Polskiego będą prowadzone prace naprawcze. Fragment drogi zostanie całkowicie zamknięty dla ruchu. Prace będzie prowadziła spółka Wodociągi i Kanalizacja w Opolu. Będą one polegały na usunięciu awarii...

Skip to content