Czarnowąsy i Dambonia – prace „chodnikowe” cały czas trwają

22 listopada 2023

Mimo, że aura jest coraz mniej przychylna, to cały czas prowadzone są remonty na chodnikach. Jeden odbywa się w Czarnowąsach, drugi na Dambonia ma się niebawem rozpocząć.

W Czarnowąsach prace prowadzone są na fragmencie ulicy Jagiełły. To odcinek od ulicy Podleśnej do posesji numer 46. Wykonawca zakończył pierwszy etap, który zakładał wymianę podbudowy oraz ułożenie krawężników i kostki. Etap ten dotyczył fragmentu do zatoki autobusowej. Teraz prowadzone są prace w ramach drugiego – ostatniego zaplanowanego na ten rok etapu. Roboty, jeżeli wykonawcy planów nie pokrzyżuje pogoda, mają się zakończyć do końca tygodnia. W ramach tych działań na ulicy Jagiełły wyremontowane zostanie blisko 240 metrów chodnika.

Od przyszłego tygodnia mają natomiast ruszyć naprawy na terenie pętli na Dambonia. Wcześniej przeprowadzony remont obejmował peron przystanku autobusowego. Teraz czas na wymianę podbudowy oraz ułożenie nowej nawierzchni z kostki betonowej na pozostałej części wzdłuż pawilonu handlowego do ulicy Niemodlińskiej. Remont obejmie odcinek o długości 80 metrów.   

Od jutra roboty na ulicy Wrocławskiej

Od jutra roboty na ulicy Wrocławskiej

We wtorek (11.06) ruszą prace remontowe na ulicy Wrocławskiej. Roboty rozpoczną się w godzinach porannych. Pierwszy etap remontu to przebudowa wyspy rozdziału na wysokości stacji paliw Shell przy skrzyżowaniu Wrocławskiej z Partyzancką i Domańskiego. W ramach prac...

W weekend nieprzejezdna będzie ulica Wojska Polskiego

W weekend nieprzejezdna będzie ulica Wojska Polskiego

Od soboty (08.06) pod wiaduktem kolejowym w ciągu ulicy Wojska Polskiego będą prowadzone prace naprawcze. Fragment drogi zostanie całkowicie zamknięty dla ruchu. Prace będzie prowadziła spółka Wodociągi i Kanalizacja w Opolu. Będą one polegały na usunięciu awarii...

Skip to content