Zakończyła się budowa prawoskrętu na 1Maja

24 listopada 2023

Ma około 100 metrów, ale w znacznym stopniu wpłynął na usprawnienie ruchu w okolicach dworca PKP i Centrum Przesiadkowego Opole Główne. Mowa o prawoskręcie z ulicy 1Maja w ulicę Kołłątaja. Jego budowa została oficjalnie zakończona.

W zakresie drogowym kluczowe było wyodrębnienie części terenu zielonego i zaadoptowanie na jezdnię. Dodatkowo konieczne były zmiany promienia łuku w stronę ulicy Armii Krajowej i oznakowania poziomego na fragmencie ulicy 1Maja. Dzięki zwężeniu istniejących już pasów do wielkości normatywnych, wykonawca utworzył dodatkowy pas do skrętu w prawo. Teraz kierowcy jadący od strony ulic Piastowskiej, Korfantego, czy też Krakowskiej mają alternatywę. Do tej pory, niezależnie czy jechali prosto, czy w prawo, to byli zdani na korzystanie z jednego pasa. Biorąc również pod uwagę duży ruch pieszych w rejonie tego skrzyżowania, to w godzinach szczytu często dochodziło do korków. Teraz kierowcy kierujący się w stronę Armii Krajowej mogą już za skrzyżowaniem z ulicą Krakowską zjechać na prawoskręt, co znacznie poprawiło płynność ruchu na całym tym obszarze.

Warto podkreślić, że inwestycja nie ograniczyła się tylko do zakresu drogowego. Przeprogramowana została sygnalizacja świetlna, aby w jak najlepszy sposób wykorzystać możliwości jakie daje nowy pas. Ponadto wykonawca zmienił układ sieci teletechnicznej znajdującej się pod jezdnią oraz kanalizacji deszczowej.

Przygotowany projekt pozwolił na zachowanie istniejących wcześniej elementów infrastruktury. W ramach przebudowy wykorzystano znajdujące się tam kostkę i krawężniki.

Teraz wykonawca musi uporządkować teren w pobliżu prawoskrętu. Na przyszły tydzień zaplanowane są odbiory techniczne.

Od jutra roboty na ulicy Wrocławskiej

Od jutra roboty na ulicy Wrocławskiej

We wtorek (11.06) ruszą prace remontowe na ulicy Wrocławskiej. Roboty rozpoczną się w godzinach porannych. Pierwszy etap remontu to przebudowa wyspy rozdziału na wysokości stacji paliw Shell przy skrzyżowaniu Wrocławskiej z Partyzancką i Domańskiego. W ramach prac...

W weekend nieprzejezdna będzie ulica Wojska Polskiego

W weekend nieprzejezdna będzie ulica Wojska Polskiego

Od soboty (08.06) pod wiaduktem kolejowym w ciągu ulicy Wojska Polskiego będą prowadzone prace naprawcze. Fragment drogi zostanie całkowicie zamknięty dla ruchu. Prace będzie prowadziła spółka Wodociągi i Kanalizacja w Opolu. Będą one polegały na usunięciu awarii...

Skip to content