Zmiany organizacji ruchu w okresie Wszystkich Świętych!

28 października 2023

Z uwagi na wzmożony ruch pojazdów i pieszych w rejonie cmentarzy w okresie Wszystkich Świętych wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu. To przede wszystkim zadbanie o płynność i bezpieczeństwo ruchu drogowego. Zmiany będą zbieżne z tymi, które obowiązywały w ostatnich latach.

W tym roku tymczasowa organizacja ruchu będzie obowiązywała 31 października (wtorek) w godzinach 18.00-22.00 i 1 listopada (czwartek) w godzinach 8.00-22.00.

Zgodnie z przyjętym projektem zmieni się organizacja na ulicy Cmentarnej. Stanie się ona drogą jednokierunkową (ograniczenia nie będą dotyczyły pojazdów uprawnionych służb i MZK). Oznacza to, że ulicą Cmentarną będzie możliwy jedynie wyjazd. Ruchem na skrzyżowaniu Cmentarnej z Domańskiego będzie kierowała policja. Pojawią się także znaki zakazu skrętu w ul. Cmentarną. Wyjazd w kierunku miasta będzie nakazywał jazdę w prawo.

Od strony centrum miasta zamknięty zostanie lewoskręt z ulicy Wrocławskiej w Domańskiego (w sąsiedztwie stacji paliw). Dojazd na parkingu przy cmentarzu będzie możliwy tylko od strony ronda Kuklińskiego w ciągu ulicy Wrocławskiej. Tam auta będą kierowane w jednokierunkową drogę na parking w rejonie salonu samochodowego. Ruchem będą kierowali policjanci.

Jak co roku ulice Zamiejska i Ludowa będą jednokierunkowe. Z kolei w rejonie ulicy Dalekiej będzie obustronny zakaz zatrzymywania.

W rejonie cmentarza dostępne będą parkingi przy pętli autobusowej, pomiędzy ulicami Cmentarną i Wrocławską oraz przy ulicy 10. Sudeckiej Dywizji Zmechanizowanej. Na płytę przed główną bramą cmentarza będą mogły wjechać tylko osoby z niepełnosprawnością ruchową oraz taksówki.

Zachęcamy i rekomendujemy korzystanie z parkingów przy C.H. Karolinka i Leroy Merlin. Przypomnijmy, że 1 listopada parking pod „Karolinką” będzie bezpłatny.

Prowadzimy nabór na trzy stanowiska do dwóch działów

Prowadzimy nabór na trzy stanowiska do dwóch działów

Poszukujemy inspektorów nadzoru i pracownika na stanowisko urzędnicze do dwóch działów. Mowa o dziale realizacji inwestycji i nadzoru budów oraz o dziale eksploatacji dróg i mostów. Do działu realizacji inwestycji i nadzoru budów poszukujemy inspektora nadzoru....

Będą utrudnienia w obszarze Starego Miasta

Będą utrudnienia w obszarze Starego Miasta

Od dzisiaj (15.04) będą występowały utrudnienia w poruszaniu się w obszarze dzielnicy Stare Miasto. Ma to związek z rozbudową sieci gazu. Prace na tym obszarze będą realizowane etapami na ulicach: Krakowska, Rynek, Franciszkańska, Staromiejska, św. Wojciecha, Muzealna...

Akcja jesienno-wiosennych nasadzeń zakończona

Akcja jesienno-wiosennych nasadzeń zakończona

Ponad cztery tysiące drzew, krzewów, krzewinek i traw zostało posadzonych na terenie miasta. Nowe rośliny były sadzone w obrębie pasów drogowych. Akcja była prowadzona jesienią ubiegłego roku oraz wiosną. Rośliny zostały posadzone przy ponad 30 ulicach Opola. To...