Zmiany organizacji ruchu w okresie Wszystkich Świętych!

28 października 2023

Z uwagi na wzmożony ruch pojazdów i pieszych w rejonie cmentarzy w okresie Wszystkich Świętych wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu. To przede wszystkim zadbanie o płynność i bezpieczeństwo ruchu drogowego. Zmiany będą zbieżne z tymi, które obowiązywały w ostatnich latach.

W tym roku tymczasowa organizacja ruchu będzie obowiązywała 31 października (wtorek) w godzinach 18.00-22.00 i 1 listopada (czwartek) w godzinach 8.00-22.00.

Zgodnie z przyjętym projektem zmieni się organizacja na ulicy Cmentarnej. Stanie się ona drogą jednokierunkową (ograniczenia nie będą dotyczyły pojazdów uprawnionych służb i MZK). Oznacza to, że ulicą Cmentarną będzie możliwy jedynie wyjazd. Ruchem na skrzyżowaniu Cmentarnej z Domańskiego będzie kierowała policja. Pojawią się także znaki zakazu skrętu w ul. Cmentarną. Wyjazd w kierunku miasta będzie nakazywał jazdę w prawo.

Od strony centrum miasta zamknięty zostanie lewoskręt z ulicy Wrocławskiej w Domańskiego (w sąsiedztwie stacji paliw). Dojazd na parkingu przy cmentarzu będzie możliwy tylko od strony ronda Kuklińskiego w ciągu ulicy Wrocławskiej. Tam auta będą kierowane w jednokierunkową drogę na parking w rejonie salonu samochodowego. Ruchem będą kierowali policjanci.

Jak co roku ulice Zamiejska i Ludowa będą jednokierunkowe. Z kolei w rejonie ulicy Dalekiej będzie obustronny zakaz zatrzymywania.

W rejonie cmentarza dostępne będą parkingi przy pętli autobusowej, pomiędzy ulicami Cmentarną i Wrocławską oraz przy ulicy 10. Sudeckiej Dywizji Zmechanizowanej. Na płytę przed główną bramą cmentarza będą mogły wjechać tylko osoby z niepełnosprawnością ruchową oraz taksówki.

Zachęcamy i rekomendujemy korzystanie z parkingów przy C.H. Karolinka i Leroy Merlin. Przypomnijmy, że 1 listopada parking pod „Karolinką” będzie bezpłatny.

Ruszyła zimowa ochrona nasadzeń

Ruszyła zimowa ochrona nasadzeń

Od tego tygodnia realizowane są zadania w ramach zimowej ochrony nasadzeń w pasach drogowych. Te coroczne działania są lub będą prowadzone na kilkunastu ulicach Opola, gdzie rośliny są w tym okresie szczególnie narażone.     Nasadzenia chronione są w trzy sposoby. Za...

W Sławicach zmieniana jest stała organizacja ruchu

W Sławicach zmieniana jest stała organizacja ruchu

W dzielnicy Sławice wprowadzane są zmiany w stałej organizacji ruchu. Celem tych działań jest poprawa bezpieczeństwa.   Na drogach wewnętrznych wprowadzone zostają strefy ruchu. Ograniczenie tonażowe do 3,5 tony będzie obowiązywało na ul. Księżycowej, Pięknej,...

Zakończyła się budowa prawoskrętu na 1Maja

Zakończyła się budowa prawoskrętu na 1Maja

Ma około 100 metrów, ale w znacznym stopniu wpłynął na usprawnienie ruchu w okolicach dworca PKP i Centrum Przesiadkowego Opole Główne. Mowa o prawoskręcie z ulicy 1Maja w ulicę Kołłątaja. Jego budowa została oficjalnie zakończona. W zakresie drogowym kluczowe było...

Czarnowąsy i Dambonia – prace „chodnikowe” cały czas trwają

Czarnowąsy i Dambonia – prace „chodnikowe” cały czas trwają

Mimo, że aura jest coraz mniej przychylna, to cały czas prowadzone są remonty na chodnikach. Jeden odbywa się w Czarnowąsach, drugi na Dambonia ma się niebawem rozpocząć. W Czarnowąsach prace prowadzone są na fragmencie ulicy Jagiełły. To odcinek od ulicy Podleśnej do...