Zmiany organizacji ruchu w okresie Wszystkich Świętych!

28 października 2023

Z uwagi na wzmożony ruch pojazdów i pieszych w rejonie cmentarzy w okresie Wszystkich Świętych wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu. To przede wszystkim zadbanie o płynność i bezpieczeństwo ruchu drogowego. Zmiany będą zbieżne z tymi, które obowiązywały w ostatnich latach.

W tym roku tymczasowa organizacja ruchu będzie obowiązywała 31 października (wtorek) w godzinach 18.00-22.00 i 1 listopada (czwartek) w godzinach 8.00-22.00.

Zgodnie z przyjętym projektem zmieni się organizacja na ulicy Cmentarnej. Stanie się ona drogą jednokierunkową (ograniczenia nie będą dotyczyły pojazdów uprawnionych służb i MZK). Oznacza to, że ulicą Cmentarną będzie możliwy jedynie wyjazd. Ruchem na skrzyżowaniu Cmentarnej z Domańskiego będzie kierowała policja. Pojawią się także znaki zakazu skrętu w ul. Cmentarną. Wyjazd w kierunku miasta będzie nakazywał jazdę w prawo.

Od strony centrum miasta zamknięty zostanie lewoskręt z ulicy Wrocławskiej w Domańskiego (w sąsiedztwie stacji paliw). Dojazd na parkingu przy cmentarzu będzie możliwy tylko od strony ronda Kuklińskiego w ciągu ulicy Wrocławskiej. Tam auta będą kierowane w jednokierunkową drogę na parking w rejonie salonu samochodowego. Ruchem będą kierowali policjanci.

Jak co roku ulice Zamiejska i Ludowa będą jednokierunkowe. Z kolei w rejonie ulicy Dalekiej będzie obustronny zakaz zatrzymywania.

W rejonie cmentarza dostępne będą parkingi przy pętli autobusowej, pomiędzy ulicami Cmentarną i Wrocławską oraz przy ulicy 10. Sudeckiej Dywizji Zmechanizowanej. Na płytę przed główną bramą cmentarza będą mogły wjechać tylko osoby z niepełnosprawnością ruchową oraz taksówki.

Zachęcamy i rekomendujemy korzystanie z parkingów przy C.H. Karolinka i Leroy Merlin. Przypomnijmy, że 1 listopada parking pod „Karolinką” będzie bezpłatny.

Jutro utrudnienia w ruchu w obszarze stadionu przy Oleskiej

Jutro utrudnienia w ruchu w obszarze stadionu przy Oleskiej

W piątek (19.07) w związku z meczem piłkarskim 1. ligi pomiędzy Odrą Opole a Ruchem Chorzów wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu. Będzie ona obowiązywała przez cały dzień. Od godziny 7:00 do 23:00 zamknięty zostanie fragment ulicy Kusocińskiego. Droga...

Po weekendzie rozpoczną się prace na obwodnicy północnej

W poniedziałek (15.07) ruszy remont nawierzchni na obwodnicy północnej. Prace będą prowadzone na odcinku od punktu ważenia pojazdów w stronę skrzyżowania z drogą wojewódzką 414. Remont planowany jest na około dwa tygodnie, a w jego trakcie będzie obowiązywała...

W weekend przejezdne będzie skrzyżowanie ulic Pasiecznej i Konsularnej

W weekend przejezdne będzie skrzyżowanie ulic Pasiecznej i Konsularnej

Zakończył się pierwszy etap remontu nawierzchni jezdni na ulicy Pasiecznej. W ten weekend przejedziemy już przez skrzyżowanie z Konsularną. Koniec pierwszego etapu oznacza przywrócenie pierwotnej organizacji ruchu na części tego obszaru. W związku z tym, że przejezdne...

Wykonawca prac na dzielnicy Generalskiej wyłoniony

Wykonawca prac na dzielnicy Generalskiej wyłoniony

Zakończyliśmy przetarg pod nazwą „Przebudowa ulic: Zajączka, Nysy Łużyckiej, Pułaskiego i Waryńskiego”. Do wykonania tego zadania wybrana została firma Best Opebel z Opola. W przetargu wystartowały dwie firmy – Best Opebel oraz Wasbud z Grodkowa. Oferta opolskiego...

Skip to content