Zmiana organizacji ruchu w związku z Budową ronda na skrzyżowaniu Alei Solidarności z Aleją Witosa w Opolu – Aktualizacja!

23 sierpnia 2022

MZD informuje, że w związku z budową ronda na skrzyżowaniu Alei Solidarności z Aleją Witosa w Opolu została wprowadzona tymczasową organizację ruchu dla etapu I budowy dot. budowy połowy ronda na jezdni zachodniej Al. Witosa.

Z uwagi na prowadzone prace wprowadzone zostały następujące zmiany:

  1. Al. Solidarności zamknięta została na wysokości skrzyżowania z ul. Bielską.
    Wyznaczono objazd do Al. Witosa – poprzez ul. Lwowską, ul. Tarnopolską.
  2. Al. Witosa – wyłączono z ruchu jezdnię zachodnią.
    Ruch w kierunku południowym przeprowadzony został na nitkę wschodnią , która na czas wykonywania tego etapu będzie pełniła rolę jezdni dwukierunkowej.
  3. Al. Witosa zamknięty został fragment chodnika i ścieżki rowerowej na odcinku od ul. Krzemienieckiej do Al. Solidarności. Ruch pieszy w kierunku al. Solidarności poprowadzony został drugą stroną Al. Witosa przez przejście dla pieszych z sygnalizacją świetlną.
  4. Skrzyżowania  Al. Witosa z Al. Solidarności i ul. Krzemieniecką zostały wyłączone z ruchu.

Komunikacja zbiorowa:

Z uwagi na zamknięcie Al. Solidarności na odcinku od ul. Bielskiej do Al. Witosa została zmieniona trasa autobusów komunikacji miejskiej. Autobusy jadące w kierunku przystanku Witosa pętla będą omijać zamknięty odcinek jadąc ul. Lwowską, ul. Tarnopolską do Al. Witosa.

Na trasie zostały zaprojektowano dwa dodatkowe przystanki tymczasowe.

  • Pierwszy na Al. Solidarności przed ul. Bielską,
  • Drugi przystanek na Al. Witosa za skrzyżowaniem z ul. Tarnopolską.

Autobusy jadące w kierunku ul. Pużaka będą skręcały w ul. Tarnopolską, ul. Lwowską i Al. Solidarności. Na tym kierunku został zaprojektowany przystanek tymczasowy na Al. Witosa przed skrzyżowaniem z ul. Tarnopolską.

Przewidywany termin obowiązywania tymczasowej organizacji ruchu:

– dla etapu I dot. budowy połowy ronda na jezdni zachodniej Al. Witosa do dnia 01.10.2022r.

AKTUALIZACJA!

W dniu 22.09.2022r. zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu dla etapu II dot. budowy połowy ronda na jezdni wschodniej Al. Witosa, która będzie obowiązywać do dnia 31.12.2022r. Etap II realizowany będzie równocześnie z wprowadzonym już etapem I tymczasowej organizacji ruchu.

Za utrudnienia przepraszamy

ITS Opole – ważne informacje

ITS Opole – ważne informacje

Miejski Zarząd Dróg w Opolu informuje, iż Wykonawca robót wykonał zasadnicze prace w ramach budowy systemu ITS Opole. W ramach inwestycji zmodernizowano sygnalizacje świetlne na 32 skrzyżowaniach i 14 przejściach dla pieszych. Na znacznej większości skrzyżowań i...

Utrudnienia w ruchu – skrzyżowanie Opole Wschodnie

Utrudnienia w ruchu – skrzyżowanie Opole Wschodnie

W związku z koniecznością przeprowadzenia prac etap 3 i etap 4 w obrębie skrzyżowania Opole Wschodnie informujemy o utrudnieniach w ruchu w terminie od 26.04.2022 r. do 27.04.2022 r. W czasie prac utrudniony będzie przejazd w poziomie 0 w kierunku zachodnim, zgodnie z...

Uwaga kierowcy, budujemy ITS Opole!

Uwaga kierowcy, budujemy ITS Opole!

Na terenie całego miasta trwa budowa Inteligentnego Systemu Zarządzania Ruchem i Transportem Publicznym w Opolu – tzw. ITS Opole. W związku z powyższym informujemy o czasowych utrudnieniach związanych z modernizacją blisko 50 skrzyżowań oraz przejść dla pieszych z...