Zmiana organizacji ruchu w związku z Budową ronda na skrzyżowaniu Alei Solidarności z Aleją Witosa w Opolu – Aktualizacja!

23 sierpnia 2022

MZD informuje, że w związku z budową ronda na skrzyżowaniu Alei Solidarności z Aleją Witosa w Opolu została wprowadzona tymczasową organizację ruchu dla etapu I budowy dot. budowy połowy ronda na jezdni zachodniej Al. Witosa.

Z uwagi na prowadzone prace wprowadzone zostały następujące zmiany:

  1. Al. Solidarności zamknięta została na wysokości skrzyżowania z ul. Bielską.
    Wyznaczono objazd do Al. Witosa – poprzez ul. Lwowską, ul. Tarnopolską.
  2. Al. Witosa – wyłączono z ruchu jezdnię zachodnią.
    Ruch w kierunku południowym przeprowadzony został na nitkę wschodnią , która na czas wykonywania tego etapu będzie pełniła rolę jezdni dwukierunkowej.
  3. Al. Witosa zamknięty został fragment chodnika i ścieżki rowerowej na odcinku od ul. Krzemienieckiej do Al. Solidarności. Ruch pieszy w kierunku al. Solidarności poprowadzony został drugą stroną Al. Witosa przez przejście dla pieszych z sygnalizacją świetlną.
  4. Skrzyżowania  Al. Witosa z Al. Solidarności i ul. Krzemieniecką zostały wyłączone z ruchu.

Komunikacja zbiorowa:

Z uwagi na zamknięcie Al. Solidarności na odcinku od ul. Bielskiej do Al. Witosa została zmieniona trasa autobusów komunikacji miejskiej. Autobusy jadące w kierunku przystanku Witosa pętla będą omijać zamknięty odcinek jadąc ul. Lwowską, ul. Tarnopolską do Al. Witosa.

Na trasie zostały zaprojektowano dwa dodatkowe przystanki tymczasowe.

  • Pierwszy na Al. Solidarności przed ul. Bielską,
  • Drugi przystanek na Al. Witosa za skrzyżowaniem z ul. Tarnopolską.

Autobusy jadące w kierunku ul. Pużaka będą skręcały w ul. Tarnopolską, ul. Lwowską i Al. Solidarności. Na tym kierunku został zaprojektowany przystanek tymczasowy na Al. Witosa przed skrzyżowaniem z ul. Tarnopolską.

Przewidywany termin obowiązywania tymczasowej organizacji ruchu:

– dla etapu I dot. budowy połowy ronda na jezdni zachodniej Al. Witosa do dnia 01.10.2022r.

AKTUALIZACJA!

W dniu 24.10.2022r. zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu dla etapu III dot. budowy połowy ronda na jezdni wschodniej Al. Witosa, która będzie obowiązywać do dnia 10.12.2022r. Ruch komunikacji zbiorowej odbywał się będzie jak dla etapu I tymczasowej organizacji ruchu.

Za utrudnienia przepraszamy

Przed majówką przejedziemy przez i zaparkujemy przy Krapkowickiej

Przed majówką przejedziemy przez i zaparkujemy przy Krapkowickiej

Na przebudowywanym odcinku ulicy Krapkowickiej i na budowanym centrum przesiadkowym Opole-Południe już właściwie wszystko jest gotowe. To oznacza, że z obu inwestycji skorzystamy jeszcze przed majowym długim weekendem. Zarówno na Krapkowickiej, jak i na terenie...

Prowadzimy nabór na trzy stanowiska do dwóch działów

Prowadzimy nabór na trzy stanowiska do dwóch działów

Poszukujemy inspektorów nadzoru i pracownika na stanowisko urzędnicze do dwóch działów. Mowa o dziale realizacji inwestycji i nadzoru budów oraz o dziale eksploatacji dróg i mostów. Do działu realizacji inwestycji i nadzoru budów poszukujemy inspektora nadzoru....

Będą utrudnienia w obszarze Starego Miasta

Będą utrudnienia w obszarze Starego Miasta

Od dzisiaj (15.04) będą występowały utrudnienia w poruszaniu się w obszarze dzielnicy Stare Miasto. Ma to związek z rozbudową sieci gazu. Prace na tym obszarze będą realizowane etapami na ulicach: Krakowska, Rynek, Franciszkańska, Staromiejska, św. Wojciecha, Muzealna...