Zmiana organizacji ruchu w związku z Budową ronda na skrzyżowaniu Alei Solidarności z Aleją Witosa w Opolu – Aktualizacja!

23 sierpnia 2022

MZD informuje, że w związku z budową ronda na skrzyżowaniu Alei Solidarności z Aleją Witosa w Opolu została wprowadzona tymczasową organizację ruchu dla etapu I budowy dot. budowy połowy ronda na jezdni zachodniej Al. Witosa.

Z uwagi na prowadzone prace wprowadzone zostały następujące zmiany:

  1. Al. Solidarności zamknięta została na wysokości skrzyżowania z ul. Bielską.
    Wyznaczono objazd do Al. Witosa – poprzez ul. Lwowską, ul. Tarnopolską.
  2. Al. Witosa – wyłączono z ruchu jezdnię zachodnią.
    Ruch w kierunku południowym przeprowadzony został na nitkę wschodnią , która na czas wykonywania tego etapu będzie pełniła rolę jezdni dwukierunkowej.
  3. Al. Witosa zamknięty został fragment chodnika i ścieżki rowerowej na odcinku od ul. Krzemienieckiej do Al. Solidarności. Ruch pieszy w kierunku al. Solidarności poprowadzony został drugą stroną Al. Witosa przez przejście dla pieszych z sygnalizacją świetlną.
  4. Skrzyżowania  Al. Witosa z Al. Solidarności i ul. Krzemieniecką zostały wyłączone z ruchu.

Komunikacja zbiorowa:

Z uwagi na zamknięcie Al. Solidarności na odcinku od ul. Bielskiej do Al. Witosa została zmieniona trasa autobusów komunikacji miejskiej. Autobusy jadące w kierunku przystanku Witosa pętla będą omijać zamknięty odcinek jadąc ul. Lwowską, ul. Tarnopolską do Al. Witosa.

Na trasie zostały zaprojektowano dwa dodatkowe przystanki tymczasowe.

  • Pierwszy na Al. Solidarności przed ul. Bielską,
  • Drugi przystanek na Al. Witosa za skrzyżowaniem z ul. Tarnopolską.

Autobusy jadące w kierunku ul. Pużaka będą skręcały w ul. Tarnopolską, ul. Lwowską i Al. Solidarności. Na tym kierunku został zaprojektowany przystanek tymczasowy na Al. Witosa przed skrzyżowaniem z ul. Tarnopolską.

Przewidywany termin obowiązywania tymczasowej organizacji ruchu:

– dla etapu I dot. budowy połowy ronda na jezdni zachodniej Al. Witosa do dnia 01.10.2022r.

AKTUALIZACJA!

W dniu 24.10.2022r. zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu dla etapu III dot. budowy połowy ronda na jezdni wschodniej Al. Witosa, która będzie obowiązywać do dnia 10.12.2022r. Ruch komunikacji zbiorowej odbywał się będzie jak dla etapu I tymczasowej organizacji ruchu.

Za utrudnienia przepraszamy

Nowa siedziba Miejskiego Zarządu Dróg

Nowa siedziba Miejskiego Zarządu Dróg

Miejski Zarząd Dróg informuje, że od dnia 22.05.2023 r.  został przeniesiony do nowej siedziby:Centrum Usług Publicznych w Opolu przy ul. Witolda Pileckiego 1, II piętro. Ponadto informuje, że sprawy należy załatwiać osobiście w nowej siedzibie lub telefonicznie pod...

Awaria sygnalizacji: Ozimska – Horoszkiewicza

Awaria sygnalizacji: Ozimska – Horoszkiewicza

Miejski Zarząd Dróg w Opolu informuje, że doszło do awarii sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Ozimskiej i Horoszkiewicza. Dokładamy wszelkich starań, by jak najszybciej przywrócić prawidłową pracę sygnalizacji na skrzyżowaniu. Prosimy o zachowanie...

ITS Opole – ważne informacje

ITS Opole – ważne informacje

Miejski Zarząd Dróg w Opolu informuje, iż Wykonawca robót wykonał zasadnicze prace w ramach budowy systemu ITS Opole. W ramach inwestycji zmodernizowano sygnalizacje świetlne na 32 skrzyżowaniach i 14 przejściach dla pieszych. Na znacznej większości skrzyżowań i...