Zmiana organizacji ruchu w związku z Budową ronda na skrzyżowaniu Alei Solidarności z Aleją Witosa w Opolu – Aktualizacja!

23 sierpnia 2022

MZD informuje, że w związku z budową ronda na skrzyżowaniu Alei Solidarności z Aleją Witosa w Opolu została wprowadzona tymczasową organizację ruchu dla etapu I budowy dot. budowy połowy ronda na jezdni zachodniej Al. Witosa.

Z uwagi na prowadzone prace wprowadzone zostały następujące zmiany:

  1. Al. Solidarności zamknięta została na wysokości skrzyżowania z ul. Bielską.
    Wyznaczono objazd do Al. Witosa – poprzez ul. Lwowską, ul. Tarnopolską.
  2. Al. Witosa – wyłączono z ruchu jezdnię zachodnią.
    Ruch w kierunku południowym przeprowadzony został na nitkę wschodnią , która na czas wykonywania tego etapu będzie pełniła rolę jezdni dwukierunkowej.
  3. Al. Witosa zamknięty został fragment chodnika i ścieżki rowerowej na odcinku od ul. Krzemienieckiej do Al. Solidarności. Ruch pieszy w kierunku al. Solidarności poprowadzony został drugą stroną Al. Witosa przez przejście dla pieszych z sygnalizacją świetlną.
  4. Skrzyżowania  Al. Witosa z Al. Solidarności i ul. Krzemieniecką zostały wyłączone z ruchu.

Komunikacja zbiorowa:

Z uwagi na zamknięcie Al. Solidarności na odcinku od ul. Bielskiej do Al. Witosa została zmieniona trasa autobusów komunikacji miejskiej. Autobusy jadące w kierunku przystanku Witosa pętla będą omijać zamknięty odcinek jadąc ul. Lwowską, ul. Tarnopolską do Al. Witosa.

Na trasie zostały zaprojektowano dwa dodatkowe przystanki tymczasowe.

  • Pierwszy na Al. Solidarności przed ul. Bielską,
  • Drugi przystanek na Al. Witosa za skrzyżowaniem z ul. Tarnopolską.

Autobusy jadące w kierunku ul. Pużaka będą skręcały w ul. Tarnopolską, ul. Lwowską i Al. Solidarności. Na tym kierunku został zaprojektowany przystanek tymczasowy na Al. Witosa przed skrzyżowaniem z ul. Tarnopolską.

Przewidywany termin obowiązywania tymczasowej organizacji ruchu:

– dla etapu I dot. budowy połowy ronda na jezdni zachodniej Al. Witosa do dnia 01.10.2022r.

AKTUALIZACJA!

W dniu 24.10.2022r. zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu dla etapu III dot. budowy połowy ronda na jezdni wschodniej Al. Witosa, która będzie obowiązywać do dnia 10.12.2022r. Ruch komunikacji zbiorowej odbywał się będzie jak dla etapu I tymczasowej organizacji ruchu.

Za utrudnienia przepraszamy

Ruszyła zimowa ochrona nasadzeń

Ruszyła zimowa ochrona nasadzeń

Od tego tygodnia realizowane są zadania w ramach zimowej ochrony nasadzeń w pasach drogowych. Te coroczne działania są lub będą prowadzone na kilkunastu ulicach Opola, gdzie rośliny są w tym okresie szczególnie narażone.     Nasadzenia chronione są w trzy sposoby. Za...

W Sławicach zmieniana jest stała organizacja ruchu

W Sławicach zmieniana jest stała organizacja ruchu

W dzielnicy Sławice wprowadzane są zmiany w stałej organizacji ruchu. Celem tych działań jest poprawa bezpieczeństwa.   Na drogach wewnętrznych wprowadzone zostają strefy ruchu. Ograniczenie tonażowe do 3,5 tony będzie obowiązywało na ul. Księżycowej, Pięknej,...

Zakończyła się budowa prawoskrętu na 1Maja

Zakończyła się budowa prawoskrętu na 1Maja

Ma około 100 metrów, ale w znacznym stopniu wpłynął na usprawnienie ruchu w okolicach dworca PKP i Centrum Przesiadkowego Opole Główne. Mowa o prawoskręcie z ulicy 1Maja w ulicę Kołłątaja. Jego budowa została oficjalnie zakończona. W zakresie drogowym kluczowe było...

Czarnowąsy i Dambonia – prace „chodnikowe” cały czas trwają

Czarnowąsy i Dambonia – prace „chodnikowe” cały czas trwają

Mimo, że aura jest coraz mniej przychylna, to cały czas prowadzone są remonty na chodnikach. Jeden odbywa się w Czarnowąsach, drugi na Dambonia ma się niebawem rozpocząć. W Czarnowąsach prace prowadzone są na fragmencie ulicy Jagiełły. To odcinek od ulicy Podleśnej do...