Skorzystają nie tylko najmłodsi. Przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 10 otwarte zostało wyniesione przejście

22 grudnia 2023

Nowe rozwiązanie poprawiające bezpieczeństwo na ulicy Gospodarczej. Przy PSP nr 10 powstało wyniesione przejście dla pieszych.

W ramach inwestycji wybudowane zostało przejście z kostki betonowej, przebudowana została część chodnika oraz wykonane zostało oznakowanie pionowe i poziome. Ważnym elementem inwestycji była budowa inteligentnego systemu aktywnego oświetlenia LED, który zasilany jest panelami fotowoltaicznymi. Dzięki czujnikom system będzie wykrywał zbliżającego się do przejścia pieszego i w odpowiednim momencie doświetlał ten obszar.

Inwestycja jest prowadzona w ramach „Rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań: Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2022-2024”, przy 50-procentowym wkładzie z budżetu Opola.   

W ramach zadania dla uczniów PSP 10 zorganizowano konkurs plastyczny o tematyce bezpieczeństwa na drodze. Ponadto Komenda Miejska Policji w Opolu wzbogaciła się o materiały edukacyjno-szkoleniowe.

Od jutra roboty na ulicy Wrocławskiej

Od jutra roboty na ulicy Wrocławskiej

We wtorek (11.06) ruszą prace remontowe na ulicy Wrocławskiej. Roboty rozpoczną się w godzinach porannych. Pierwszy etap remontu to przebudowa wyspy rozdziału na wysokości stacji paliw Shell przy skrzyżowaniu Wrocławskiej z Partyzancką i Domańskiego. W ramach prac...

W weekend nieprzejezdna będzie ulica Wojska Polskiego

W weekend nieprzejezdna będzie ulica Wojska Polskiego

Od soboty (08.06) pod wiaduktem kolejowym w ciągu ulicy Wojska Polskiego będą prowadzone prace naprawcze. Fragment drogi zostanie całkowicie zamknięty dla ruchu. Prace będzie prowadziła spółka Wodociągi i Kanalizacja w Opolu. Będą one polegały na usunięciu awarii...

Skip to content