Od piątku w obszarze Małego Rynku zmieni się organizacja ruchu

21 grudnia 2023

Dwukierunkowa ulica Zwierzyniecka oraz ograniczony ruch pojazdów. Przed weekendem wprowadzona zostanie stała organizacja ruchu w obszarze Małego Rynku. Poniżej przedstawiamy szczegóły nowych rozwiązań.

W związku z wykonanym poszerzeniem ulica Zwierzyniecka będzie dwukierunkowa. Oznacza to, że nie tylko, jak do tej pory, wjedziemy w nią z placu Wolności, ale również będziemy mogli z niej wyjechać i to zarówno w lewo, jak i prawo. Takie rozwiązanie będzie możliwe dzięki przebudowanej wyspie wzdłuż placu Wolności.

Do kilku istotnych zmian dojedzie również w obrębie samego Małego Rynku. Z jednej strony przejedziemy do placu Havla (schody kościoła „Na Górce”) – w tym miejscu będziemy mogli zaparkować lub zawrócić w stronę Placu Wolności. Nie będzie możliwy przejazd ulicą Muzealną przy Muzeum Śląska Opolskiego. Ponadto ruch zostanie również ograniczony do ulicy Franciszkańskiej. Zgodnie z nowymi zasadami nie przejedziemy już prosto w stronę ulicy Staromiejskiej.

Na obszarze Małego Rynku będzie obowiązywała „strefa zamieszkania”. Zgodnie z obowiązującymi przepisami pojazdy mogą poruszać się z prędkością do 20 km/h, na skrzyżowaniach obowiązuje zasada „prawej ręki”, a piesi mają prawo poruszać się całą szerokością drogi. Ponadto parkowanie możliwe jest tylko w wyznaczonych do tego miejscach. 

Z drugiej strony wjazd będzie możliwy od ulicy Staromiejskiej, która od skrzyżowania z ulicą Krawiecką będzie dwukierunkowa. Co istotne Staromiejska będzie ulicą ślepą, dlatego też nie przejedziemy nią do Małego Rynku. Wyjazd do ulicy Osmańczyka zostanie, tak jak do tej pory, poprowadzony przez ulicę Krawiecką i ulicę Muzealną.

Zmiany zostaną wprowadzone w piątek (22.12) w godzinach popołudniowych.

Kolejne elementy inwestycji na parkingu przy Bolko

Kolejne elementy inwestycji na parkingu przy Bolko

Budowa Centrum Przesiadkowego Opole-Południe wkroczyła w kolejny etap. Na jej terenie pojawiły się nowe elementy. Jednym z nich są ekokraty. To one będą stanowiły nawierzchnię na miejscach parkingowych. A tych będzie na nowym parkingu blisko 350. Ekokraty mają...

Wykonawcy inwestycji na obwodnicy północnej i we Wrzoskach wyłonieni

Wykonawcy inwestycji na obwodnicy północnej i we Wrzoskach wyłonieni

Zakończył się proces weryfikacji i ocen ofert, które wpłynęły w przetargu pn. „Budowa, rozbudowa i przebudowa infrastruktury drogowej na rzecz terenów inwestycyjnych zlokalizowanych w Opolu – Wrzoskach”. Zadanie to składa się z trzech części, które będą zrealizowane w...

Rozpoczynają się remonty nawierzchni na obwodnicy północnej

Rozpoczynają się remonty nawierzchni na obwodnicy północnej

Od jutra (20.02) ruszają remonty cząstkowe nawierzchni obwodnicy północnej. Będą one realizowane etapami. W ramach pierwszego etapu prace będą prowadzone od ronda przy „Makro”, w kierunku mostu na Odrze. W czasie działań na danym odcinku będzie wprowadzany – sterowany...