Od piątku w obszarze Małego Rynku zmieni się organizacja ruchu

21 grudnia 2023

Dwukierunkowa ulica Zwierzyniecka oraz ograniczony ruch pojazdów. Przed weekendem wprowadzona zostanie stała organizacja ruchu w obszarze Małego Rynku. Poniżej przedstawiamy szczegóły nowych rozwiązań.

W związku z wykonanym poszerzeniem ulica Zwierzyniecka będzie dwukierunkowa. Oznacza to, że nie tylko, jak do tej pory, wjedziemy w nią z placu Wolności, ale również będziemy mogli z niej wyjechać i to zarówno w lewo, jak i prawo. Takie rozwiązanie będzie możliwe dzięki przebudowanej wyspie wzdłuż placu Wolności.

Do kilku istotnych zmian dojedzie również w obrębie samego Małego Rynku. Z jednej strony przejedziemy do placu Havla (schody kościoła „Na Górce”) – w tym miejscu będziemy mogli zaparkować lub zawrócić w stronę Placu Wolności. Nie będzie możliwy przejazd ulicą Muzealną przy Muzeum Śląska Opolskiego. Ponadto ruch zostanie również ograniczony do ulicy Franciszkańskiej. Zgodnie z nowymi zasadami nie przejedziemy już prosto w stronę ulicy Staromiejskiej.

Na obszarze Małego Rynku będzie obowiązywała „strefa zamieszkania”. Zgodnie z obowiązującymi przepisami pojazdy mogą poruszać się z prędkością do 20 km/h, na skrzyżowaniach obowiązuje zasada „prawej ręki”, a piesi mają prawo poruszać się całą szerokością drogi. Ponadto parkowanie możliwe jest tylko w wyznaczonych do tego miejscach. 

Z drugiej strony wjazd będzie możliwy od ulicy Staromiejskiej, która od skrzyżowania z ulicą Krawiecką będzie dwukierunkowa. Co istotne Staromiejska będzie ulicą ślepą, dlatego też nie przejedziemy nią do Małego Rynku. Wyjazd do ulicy Osmańczyka zostanie, tak jak do tej pory, poprowadzony przez ulicę Krawiecką i ulicę Muzealną.

Zmiany zostaną wprowadzone w piątek (22.12) w godzinach popołudniowych.

Od jutra roboty na ulicy Wrocławskiej

Od jutra roboty na ulicy Wrocławskiej

We wtorek (11.06) ruszą prace remontowe na ulicy Wrocławskiej. Roboty rozpoczną się w godzinach porannych. Pierwszy etap remontu to przebudowa wyspy rozdziału na wysokości stacji paliw Shell przy skrzyżowaniu Wrocławskiej z Partyzancką i Domańskiego. W ramach prac...

W weekend nieprzejezdna będzie ulica Wojska Polskiego

W weekend nieprzejezdna będzie ulica Wojska Polskiego

Od soboty (08.06) pod wiaduktem kolejowym w ciągu ulicy Wojska Polskiego będą prowadzone prace naprawcze. Fragment drogi zostanie całkowicie zamknięty dla ruchu. Prace będzie prowadziła spółka Wodociągi i Kanalizacja w Opolu. Będą one polegały na usunięciu awarii...

Skip to content