Przebudowa chodnika na ulicy Niemodlińskiej zakończona

13 lipca 2023

Będzie dwa razy szerszy niż wcześniej, więc znacznie bardziej bezpieczny. Zakończyły się prace związane z rozbudową chodnika przy ulicy Niemodlińskiej.

Remontowany był odcinek około 100 metrów w pobliżu skrzyżowania z ulicą Domańskiego w stronę Chmielowic. Przed rozbudową chodnik w tym miejscu miał 1,2 metra, a w najwęższych miejscach około metra. Teraz na całym odcinku jego szerokość wynosi 2,5 metra, co bezpośrednio przełoży się na bezpieczeństwo i komfort pieszych.

W ramach inwestycji na całej długości położyliśmy nową nawierzchnię z kostki brukowej, wykonaliśmy podbudowę, powstał również nowy kanał technologiczny, nowe słupy oświetleniowe, a także wykonaliśmy pięć zjazdów na posesje.

Wykonaliśmy nowe nasadzenia w kilku lokalizacjach miasta

Wykonaliśmy nowe nasadzenia w kilku lokalizacjach miasta

Kilkadziesiąt nowych drzew pojawiło się w miejskiej przestrzeni. Zostały one posadzone w dziewięciu lokalizacjach. Nasadzenia były prowadzone w centrum Opola, jak i na obrzeżach miasta. Najwięcej, dwadzieścia sztuk zostało posadzonych przy drodze wojewódzkiej 454 w...

Na Róży Wiatrów po raz pierwszy pojawił się asfalt

Na Róży Wiatrów po raz pierwszy pojawił się asfalt

Pierwsze warstwy asfaltu są układane na budowanej drodze na ulicy Róży Wiatrów. Taka nawierzchnia pojawi się na ponad półkilometrowym odcinku. Asfalt jest układany dokładnie na 550 metrach drogi, co stanowi ponad 30 proc. jej długości. Na razie to dwie warstwy –...