Chcesz szybko i sprawnie dojechać na miejsce? Skorzystaj z portalu ITS

11 lipca 2023

Inteligentny System Transportowy to nie tylko koordynacja ruchu na naszych drogach. To również portal, który dostarczy nam wielu cennych i przede wszystkich bieżących informacji dotyczących tego co dzieje na ulicach i parkingach Opola. Dzięki niemu możemy również precyzyjnie zaplanować sobie podróż.

Portal ITS to niezwykle wygodne i praktyczne miejsce do sprawdzenia wszystkich najważniejszych informacji związanych z aktualną sytuacją na opolskich drogach. Dzięki niemu zobaczymy na przykład jakie średnie prędkości osiągane są na wybranych odcinkach dróg, czy też z jakimi zdarzeniami możemy się spotkać. Są one podzielone na kilka kategorii. To m.in. wypadki, roboty drogowe, czy też zagrożenia.

W ramach portalu na bieżąco sprawdzimy dostępność miejsc parkingowych w obrębie Strefy Płatnego Parkowania. Jeżeli mamy taką potrzebę to portal poprowadzi nas nawigacją do wybranego parkingu. Podobnie działa opcja związana z wybranymi punktami na terenie miasta (Point of Interest). Na portalu nie tylko sprawdzimy adres danej instytucji, ale również otrzymamy dokładną trasę z nawigacją.

Na portalu znajdziemy nie tylko informacje ściśle związane z sytuacją na drogach. Są na nim również bieżące dane gromadzone przez stacje meteorologiczne, w tym pomiary jakości powietrza.

Bardzo wygodną funkcją jest Planer Podróży Intermodalnych. Dzięki niej możemy zaplanować podróż z punktu A do punktu B z uwzględnieniem podróży pieszo, autobusem, samochodem oraz pociągiem Polregio. Po wprowadzeniu adresów – początkowego i końcowego – Planer przedstawi nam dokładny czas podróży oraz odcinki jakie musimy pokonać. Wszystko z uwzględnieniem aktualnej sytuacji na drogach.  

Portal działa pod adresem its.mzd.opole.pl

Prowadzimy nabór na trzy stanowiska do dwóch działów

Prowadzimy nabór na trzy stanowiska do dwóch działów

Poszukujemy inspektorów nadzoru i pracownika na stanowisko urzędnicze do dwóch działów. Mowa o dziale realizacji inwestycji i nadzoru budów oraz o dziale eksploatacji dróg i mostów. Do działu realizacji inwestycji i nadzoru budów poszukujemy inspektora nadzoru....

Będą utrudnienia w obszarze Starego Miasta

Będą utrudnienia w obszarze Starego Miasta

Od dzisiaj (15.04) będą występowały utrudnienia w poruszaniu się w obszarze dzielnicy Stare Miasto. Ma to związek z rozbudową sieci gazu. Prace na tym obszarze będą realizowane etapami na ulicach: Krakowska, Rynek, Franciszkańska, Staromiejska, św. Wojciecha, Muzealna...

Akcja jesienno-wiosennych nasadzeń zakończona

Akcja jesienno-wiosennych nasadzeń zakończona

Ponad cztery tysiące drzew, krzewów, krzewinek i traw zostało posadzonych na terenie miasta. Nowe rośliny były sadzone w obrębie pasów drogowych. Akcja była prowadzona jesienią ubiegłego roku oraz wiosną. Rośliny zostały posadzone przy ponad 30 ulicach Opola. To...