Chcesz szybko i sprawnie dojechać na miejsce? Skorzystaj z portalu ITS

11 lipca 2023

Inteligentny System Transportowy to nie tylko koordynacja ruchu na naszych drogach. To również portal, który dostarczy nam wielu cennych i przede wszystkich bieżących informacji dotyczących tego co dzieje na ulicach i parkingach Opola. Dzięki niemu możemy również precyzyjnie zaplanować sobie podróż.

Portal ITS to niezwykle wygodne i praktyczne miejsce do sprawdzenia wszystkich najważniejszych informacji związanych z aktualną sytuacją na opolskich drogach. Dzięki niemu zobaczymy na przykład jakie średnie prędkości osiągane są na wybranych odcinkach dróg, czy też z jakimi zdarzeniami możemy się spotkać. Są one podzielone na kilka kategorii. To m.in. wypadki, roboty drogowe, czy też zagrożenia.

W ramach portalu na bieżąco sprawdzimy dostępność miejsc parkingowych w obrębie Strefy Płatnego Parkowania. Jeżeli mamy taką potrzebę to portal poprowadzi nas nawigacją do wybranego parkingu. Podobnie działa opcja związana z wybranymi punktami na terenie miasta (Point of Interest). Na portalu nie tylko sprawdzimy adres danej instytucji, ale również otrzymamy dokładną trasę z nawigacją.

Na portalu znajdziemy nie tylko informacje ściśle związane z sytuacją na drogach. Są na nim również bieżące dane gromadzone przez stacje meteorologiczne, w tym pomiary jakości powietrza.

Bardzo wygodną funkcją jest Planer Podróży Intermodalnych. Dzięki niej możemy zaplanować podróż z punktu A do punktu B z uwzględnieniem podróży pieszo, autobusem, samochodem oraz pociągiem Polregio. Po wprowadzeniu adresów – początkowego i końcowego – Planer przedstawi nam dokładny czas podróży oraz odcinki jakie musimy pokonać. Wszystko z uwzględnieniem aktualnej sytuacji na drogach.  

Portal działa pod adresem its.mzd.opole.pl

Jesień pod znakiem poprawy infrastruktury dla komunikacji miejskiej

Jesień pod znakiem poprawy infrastruktury dla komunikacji miejskiej

Wrzesień i październik, to miesiące w których pracujemy nad polepszeniem stanu technicznego opolskich przystanków autobusowych. Konkretnie chodzi o zatoki i perony, które są remontowane oraz przebudowywane. Zakończył się już remont zatoki przy przystanku „Reymonta”....

Wykonaliśmy nowe nasadzenia w kilku lokalizacjach miasta

Wykonaliśmy nowe nasadzenia w kilku lokalizacjach miasta

Kilkadziesiąt nowych drzew pojawiło się w miejskiej przestrzeni. Zostały one posadzone w dziewięciu lokalizacjach. Nasadzenia były prowadzone w centrum Opola, jak i na obrzeżach miasta. Najwięcej, dwadzieścia sztuk zostało posadzonych przy drodze wojewódzkiej 454 w...

Na Róży Wiatrów po raz pierwszy pojawił się asfalt

Na Róży Wiatrów po raz pierwszy pojawił się asfalt

Pierwsze warstwy asfaltu są układane na budowanej drodze na ulicy Róży Wiatrów. Taka nawierzchnia pojawi się na ponad półkilometrowym odcinku. Asfalt jest układany dokładnie na 550 metrach drogi, co stanowi ponad 30 proc. jej długości. Na razie to dwie warstwy –...