Dobre wieści z ulicy Krapkowickiej

3 lutego 2024

Pierwsza warstwa bitumiczna pojawiła się na przebudowywanym odcinku ulicy Krapkowickiej. Kontynuowane są również prace żelbetowe.

Przebudowa tej ulicy, która odbywa się po dwóch stronach wiaduktu kolejowego, weszła w nową fazę. Po raz pierwszy pojawiła się bowiem na niej masa bitumiczna. Jej pierwsza warstwa układana jest na drodze w stronę Winowa. To dłuższy zakres inwestycji, który ma około 600 metrów. Dzięki temu znacząco poprawił się dojazd do posesji oraz zlokalizowanych tam instytucji, w tym niedawno otwartego przedszkola.  

Kolejnym ważnym krokiem są prace żelbetowe, które realizowane są w bezpośrednim sąsiedztwie wiaduktu. Po wybetonowaniu płyty, ukończono również betonowanie wszystkich, trzech murów oporowe od ulicy Spychalskiego. Wcześniej takie prace zostały wykonane od strony Winowa. To kluczowy element utrzymania drogi, która będzie schodziła pod wiadukt.

Od jutra roboty na ulicy Wrocławskiej

Od jutra roboty na ulicy Wrocławskiej

We wtorek (11.06) ruszą prace remontowe na ulicy Wrocławskiej. Roboty rozpoczną się w godzinach porannych. Pierwszy etap remontu to przebudowa wyspy rozdziału na wysokości stacji paliw Shell przy skrzyżowaniu Wrocławskiej z Partyzancką i Domańskiego. W ramach prac...

W weekend nieprzejezdna będzie ulica Wojska Polskiego

W weekend nieprzejezdna będzie ulica Wojska Polskiego

Od soboty (08.06) pod wiaduktem kolejowym w ciągu ulicy Wojska Polskiego będą prowadzone prace naprawcze. Fragment drogi zostanie całkowicie zamknięty dla ruchu. Prace będzie prowadziła spółka Wodociągi i Kanalizacja w Opolu. Będą one polegały na usunięciu awarii...

Skip to content