Przebudowa skrzyżowania Prószkowskiej z Mehla i Wyszomirskiego zakończona

22 marca 2024

Kompleksowa wymiana nawierzchni, nowa kanalizacja, wybudowane chodniki i przejścia dla pieszych – to część zadań, które zostały zrealizowane w ramach przebudowy skrzyżowania ulic Prószkowskiej z Mehla i Wyszomirskiego. Inwestycja została oficjalnie zakończona.

W pierwszej fazie prace były prowadzone na ulicy Mehla. Na około 400-metrowym odcinku wykonana była kanalizacja deszczowa, a następnie wymieniona – wraz z podbudową –  została nawierzchnia drogi.

Kolejny etap robót dotyczył już ulicy Prószkowskiej i samego skrzyżowania. Droga została poszerzona do siedmiu metrów. Wykonana została nowa podbudowa, a na nią ułożono trzy warstwy masy bitumicznej. Przebudowana została również wyspa przy łączeniu z ulicą Mehla. Dotychczasowe przystanki autobusowe przeniesione zostały w ciągu ulicy Prószkowskiej, przy której powstały nowe zatoki.

Kluczowym elementem była budowa chodników wzdłuż ulicy Prószkowskiej oraz przy łączeniach z ulicami Mehla i Wyszomirskiego. Powstały również miejsca parkingowe oraz trzy przejścia dla pieszych z sygnalizacją świetlną. To wszystko w znaczący sposób podnosi poziom bezpieczeństwa w tym rejonie, szczególnie, że w sąsiedztwie skrzyżowania znajdują się szkoła podstawowa oraz przedszkole. Dodatkowo obszar ten został wyposażony w nowe oświetlenie uliczne.  

Dużym wyzwaniem dla wykonawcy było również przeniesienie całej infrastruktury teletechnicznej poza teren przebudowywanej drogi.

Prowadzimy nabór na trzy stanowiska do dwóch działów

Prowadzimy nabór na trzy stanowiska do dwóch działów

Poszukujemy inspektorów nadzoru i pracownika na stanowisko urzędnicze do dwóch działów. Mowa o dziale realizacji inwestycji i nadzoru budów oraz o dziale eksploatacji dróg i mostów. Do działu realizacji inwestycji i nadzoru budów poszukujemy inspektora nadzoru....

Będą utrudnienia w obszarze Starego Miasta

Będą utrudnienia w obszarze Starego Miasta

Od dzisiaj (15.04) będą występowały utrudnienia w poruszaniu się w obszarze dzielnicy Stare Miasto. Ma to związek z rozbudową sieci gazu. Prace na tym obszarze będą realizowane etapami na ulicach: Krakowska, Rynek, Franciszkańska, Staromiejska, św. Wojciecha, Muzealna...

Akcja jesienno-wiosennych nasadzeń zakończona

Akcja jesienno-wiosennych nasadzeń zakończona

Ponad cztery tysiące drzew, krzewów, krzewinek i traw zostało posadzonych na terenie miasta. Nowe rośliny były sadzone w obrębie pasów drogowych. Akcja była prowadzona jesienią ubiegłego roku oraz wiosną. Rośliny zostały posadzone przy ponad 30 ulicach Opola. To...