Kolejny ważny etap zrealizowany na przebudowywanej ulicy Krapkowickiej

3 stycznia 2024

Jest jednym z kluczowych elementów konstrukcyjnych drogi, która powstaje na ulicy Krapkowickiej. Od strony ulicy Spychalskiego, przy wiadukcie kolejowym, wybetonowana została płyta pod mury oporowe.

To pierwszy z dwóch etapów prac związanych z powstaniem murów oporowych po tej stronie wiaduktu. Kolejnym będą ściany. Następnie wykonawca zrealizuje dalsze części płyty oraz ścian umacniających konstrukcję drogi przy wiadukcie z elementów prefabrykowanych. To niezwykle ważny element ze względu na to, że  pogłębiony został przejazd pod wiaduktem i droga musi mieć odpowiednie „oparcie”.

Równolegle od strony ulicy Spychalskiego prowadzone są prace związane z budową drogi. Część z około 100-metrowego zakresu w stronę ulicy Spychalskiego jest już zakończona. Mowa o korytowaniu i stabilizacji.

Od strony Winowa – gdzie zakres prac jest znacznie większy, bo ponad 600-metrowy – wszystko jest już przygotowane pod ułożenie nawierzchni bitumicznej. Zostanie ona wykonana na drodze oraz na ścieżce rowerowej. Chodnik zbudowany został z kostki betonowej.  

Od jutra roboty na ulicy Wrocławskiej

Od jutra roboty na ulicy Wrocławskiej

We wtorek (11.06) ruszą prace remontowe na ulicy Wrocławskiej. Roboty rozpoczną się w godzinach porannych. Pierwszy etap remontu to przebudowa wyspy rozdziału na wysokości stacji paliw Shell przy skrzyżowaniu Wrocławskiej z Partyzancką i Domańskiego. W ramach prac...

W weekend nieprzejezdna będzie ulica Wojska Polskiego

W weekend nieprzejezdna będzie ulica Wojska Polskiego

Od soboty (08.06) pod wiaduktem kolejowym w ciągu ulicy Wojska Polskiego będą prowadzone prace naprawcze. Fragment drogi zostanie całkowicie zamknięty dla ruchu. Prace będzie prowadziła spółka Wodociągi i Kanalizacja w Opolu. Będą one polegały na usunięciu awarii...

Skip to content