Gotowa jest dokumentacja projektowa na przebudowę ulic Kusocińskiego i Narcyzów

19 lutego 2024

Kompleksowa przebudowa drogi, czy budowa ścieżki pieszo-rowerowej – to część zadań, które znalazły się w planie obejmującym inwestycję na ulicach Kusocińskiego i Narcyzowej. Zakres prac, dla których została przygotowana dokumentacja projektowa, ma objąć około 800 metrów.  

W planach jest przebudowa drogi w ciągu ulic Kusocińskiego i Narcyzów. Po przeprowadzeniu prac droga ma zyskać nową podbudowę, nawierzchnię z betonu asfaltowego, a jej szerokości wyniesie 5 metrów. Dokumentacja zakłada również budowę ścieżki pieszo-rowerowej o szerokości 3 metrów. Dzięki temu będzie możliwe połączenie ścieżki pieszo-rowerowej na ul. Chabrów z tego typu ciągiem na ulicy Oleskiej.

Aby poprawić bezpieczeństwo na tym obszarze w dokumentacji projektowej ujęte zostały przebudowy skrzyżowań z ulicami Irysów i Astrów. W tych miejscach miałyby powstać wyniesione skrzyżowania.

Planowane są również kompleksowe prace dotyczące infrastruktury towarzyszącej. Mowa o budowie kanalizacji deszczowej i kanału technologicznego oraz o przebudowie oświetlenia ulicznego.    

Obecnie trwają działania związane z możliwością pozyskania finansowania tej inwestycji. Jeżeli takie perspektywy się pojawią, to będziemy aplikowali o fundusze na realizację zadania na ulicach Kusocińskiego i Narcyzów.  

Prowadzimy nabór na trzy stanowiska do dwóch działów

Prowadzimy nabór na trzy stanowiska do dwóch działów

Poszukujemy inspektorów nadzoru i pracownika na stanowisko urzędnicze do dwóch działów. Mowa o dziale realizacji inwestycji i nadzoru budów oraz o dziale eksploatacji dróg i mostów. Do działu realizacji inwestycji i nadzoru budów poszukujemy inspektora nadzoru....

Będą utrudnienia w obszarze Starego Miasta

Będą utrudnienia w obszarze Starego Miasta

Od dzisiaj (15.04) będą występowały utrudnienia w poruszaniu się w obszarze dzielnicy Stare Miasto. Ma to związek z rozbudową sieci gazu. Prace na tym obszarze będą realizowane etapami na ulicach: Krakowska, Rynek, Franciszkańska, Staromiejska, św. Wojciecha, Muzealna...

Akcja jesienno-wiosennych nasadzeń zakończona

Akcja jesienno-wiosennych nasadzeń zakończona

Ponad cztery tysiące drzew, krzewów, krzewinek i traw zostało posadzonych na terenie miasta. Nowe rośliny były sadzone w obrębie pasów drogowych. Akcja była prowadzona jesienią ubiegłego roku oraz wiosną. Rośliny zostały posadzone przy ponad 30 ulicach Opola. To...