Zmiana tymczasowej organizacji ruchu – obwodnica północna

7 października 2025

W dniu 09.10.2025 r.  w ramach inwestycji „Budowa węzła komunikacyjnego na skrzyżowaniu obwodnicy północnej DK nr 94/46 z ul. Partyzancką DW nr 459” (rejon skrzyżowania ul. Partyzanckiej z obwodnicą północną) zostanie wprowadzony kolejny etap Tymczasowej organizacji ruchu.

Na schematach pokazano możliwości przejazdu przez skrzyżowanie we wszystkich kierunkach.

Największa zmiana jest na kierunku od strony ul. Partyzanckiej, gdzie dla wszystkich pojazdów, oprócz autobusów, jest „nakaz jazdy w prawo” objazdem przez Węzeł Sobieskiego, gdzie można zawrócić i kontynuować jazdę w kierunku Sławic lub Wrocławia (schemat Ruch od strony Partyzanckiej i Ruch od strony Bytomia).

Jazda w kierunku Sławic jest również możliwa od strony obwodnicy piastowskiej zgodnie ze schematem Ruch od strony Dąbrowy.

Ruch ze Sławic, bez zmian, zgodnie ze schematem Ruch od strony Sławic.

Poniżej przedstawiamy schematy organizacji ruchu

Ruch od strony Sławic (na fioletowo poniższy szkic):
        -w kierunku Dąbrowy bez zmian
        -w kierunku Partyzanckiej bez zmian
        -w kierunku Bytomia zmieniono wylot z Ronda, na nowo wybudowaną łącznicę SE (obok Makro)

Ruch od strony Dąbrowy (na zielono poniższy szkic):
        -w kierunku Sławic bez zmian
        -w kierunku Partyzanckiej bez zmian
        -w kierunku Bytomia zmieniono wylot z Ronda, na nowo wybudowaną łącznicę SE (obok Makro)

Ruch od strony Partyzanckiej (na niebiesko poniższy szkic, UWAGA: na czerwono jedynie dla autobusów miejskich)
        -w kierunku Dąbrowy nakaz jazdy w prawo, poprowadzono objazd przez Węzeł Sobieskiego (Czarnowąsy) gdzie należy zawrócić
        -w kierunku Sławic nakaz jazdy w prawo z wyłączeniem autobusów miejskich, poprowadzono objazd przez Węzeł Sobieskiego (Czarnowąsy) gdzie należy zawrócić
        -w kierunku Bytomia zmienono wylot z Ronda, na nowo wybudowaną łącznicę SE (obok Makro)

Ruch od strony Bytomia (na pomarańczowo poniższy szkic):
        -dla wszystkich kierunków, sprowadzono ruch na nowo wybudowaną łącznicę SE (obok Makro) przewiązką i umiejscowiono nowy wlot na rondo
        -w kierunku Sławic bez ograniczeń
        -w kierunku Partyzanckiej bez ograniczeń
        -w kierunku Bytomia bez ograniczeń

Wielkie asfaltowanie na DK 46

Wielkie asfaltowanie na DK 46

Ten i kolejny tydzień na rozbudowywanej drodze krajowej 46, to przede wszystkim prace asfaltowe. Masa bitumiczna układana jest na głównym ciągu komunikacyjnym oraz drodze dojazdowej do terenów inwestycyjnych. Obecnie roboty skupione są przede wszystkim na jezdni...

Test wiaduktu „przy Makro”

Test wiaduktu „przy Makro”

Wybudowany wiadukt w ciągu obwodnicy północnej na węźle komunikacyjnym z ulicą Partyzancką przeszedł test bojowy. Przeprowadzono na nim próby obciążeniowe. Testowane były obie nitki wiaduktu. Próby były przeprowadzone za pomocą czterech samochodów ciężarowych. Każdy z...

Wystartowała inwestycja na Kowalczyków

Wystartowała inwestycja na Kowalczyków

Rozpoczęła się budowa chodnika wzdłuż ulicy Kowalczyków, która realizowana będzie wzdłuż pasa wyjazdowego. To kolejne zdanie realizowane z projektu „Bezpieczny Transport w Aglomeracji Opolskiej”. W ramach pierwszego etapu roboty prowadzone są od posesji „33” do...

Po weekendzie stała organizacja ruchu przy CUP

Po weekendzie stała organizacja ruchu przy CUP

Od poniedziałku (15.06) zacznie obowiązywać stała organizacja ruchu w ramach zadania „Budowa skrzyżowania ulic Bohaterów Monte Cassino i Plebiscytowej (DW435) z ulicami Kośnego i Pileckiego”. To oznacza, że koniec inwestycji jest już bardzo blisko. Dla kierowców...

Przejdź do treści