W weekend nieprzejezdna będzie ulica Wojska Polskiego

6 czerwca 2024

Od soboty (08.06) pod wiaduktem kolejowym w ciągu ulicy Wojska Polskiego będą prowadzone prace naprawcze. Fragment drogi zostanie całkowicie zamknięty dla ruchu.

Prace będzie prowadziła spółka Wodociągi i Kanalizacja w Opolu. Będą one polegały na usunięciu awarii układu odwodnienia ulicy Wojska Polskiego pod wiaduktem kolejowym. Roboty będą wykonywane od soboty od godziny 12:00 do poniedziałku (10.06) do godziny 4:30.

W tym czasie ulica Wojska Polskiego będzie nieprzejezdna. Ze względu na technologię robót oraz na ograniczony obszar jezdni murami oporowymi wprowadzone zostanie całkowite zamknięcie fragmentu tej ulicy na odcinku około 100 metrów. Z jednej strony utrzymany zostanie natomiast ruch pieszy (od strony Biedronki).

Zgodnie ze zgłoszoną tymczasową organizacją ruchu wprowadzone zostaną objazdy. W kierunku Raciborza i Krapkowic ulicami Niemodlińską i Prószkowską. W kierunku Kluczborka i Wrocławia ulicami Prószkowską oraz Niemodlińską. W czasie zamknięcia drogi wprowadzone czasowo zostanie oznakowanie pionowe, które będzie między innymi informowało o przebiegu objazdów.

W związku z realizowanymi pracami zmienione zostaną również trasy kursów autobusów MZK. Dotyczy to linii numer 7, 15, 25 i N1.

Od jutra roboty na ulicy Wrocławskiej

Od jutra roboty na ulicy Wrocławskiej

We wtorek (11.06) ruszą prace remontowe na ulicy Wrocławskiej. Roboty rozpoczną się w godzinach porannych. Pierwszy etap remontu to przebudowa wyspy rozdziału na wysokości stacji paliw Shell przy skrzyżowaniu Wrocławskiej z Partyzancką i Domańskiego. W ramach prac...

Trwają remonty cząstkowe. Teraz czas na Nową Wieś Królewską

Trwają remonty cząstkowe. Teraz czas na Nową Wieś Królewską

Ulice kolejnych dzielnic miasta zyskują nowe nakładki asfaltowe. W najbliższym czasie prace będą prowadzone na terenie Nowej Wsi Królewskiej. Wcześniej roboty były realizowane w Grudzicach. W Grudzicach remontami cząstkowymi objętych zostało dwanaście lokalizacji. To...

Skip to content