W przyszłym tygodniu rozpocznie się przebudowa skrzyżowania Nysy Łużyckiej z Luboszycką. Ważne informacje dla kierowców i pieszych

27 lipca 2023

Po weekendzie ruszy przebudowa skrzyżowania na ulicach Nysy Łużyckiej i Luboszyckiej. Będą zmiany w organizacji ruchu. Wykonawca prace podzielił na sześć etapów.

Pierwszy z nich zakłada przebudowę chodnika na Nysy Łużyckiej na odcinku od Luboszyckiej do zjazdu na rondo. Chodnik będzie wyłączony z użycia, a ruch pieszych zostanie przeniesiony na drogę dla rowerów pomiędzy Luboszycką a Budowlanych. Wykonawca na ten czas zapewni dojście mieszkańców do posesji oraz do przejścia podziemnego.

Drugi i trzeci etap to korekty wysp. Najpierw na zjeździe z estakady, a następnie w pasie rozdziału w ciągu ul. Batalionów Chłopskich, na wysokości Luboszyckiej.   

W ramach czwartego etapu przebudowane zostanie samo skrzyżowanie Nysy Łużyckiej i Luboszyckiej. Nastąpi korekta łuku, którym skręcamy z Luboszyckiej w stronę ronda. W tym samym czasie, w obrębie skrzyżowania, będzie prowadzona budowa drogi pieszo-rowerowej.

Następnie wykonawca przystąpi do budowy wyspy kanalizującej, która będzie znajdowała się u zbiegu ulic Luboszyckiej z Nysy Łużyckiej i Batalionów Chłopskich. W ramach tego etapu wyłączony z użytkowania zostanie – po obu stronach skrzyżowania – środkowy pas do jazdy prosto.  

Etap szósty to wykonanie oznakowania poziomego.  

Zakładany koniec prac to przełom października i listopada.     

Wykonaliśmy nowe nasadzenia w kilku lokalizacjach miasta

Wykonaliśmy nowe nasadzenia w kilku lokalizacjach miasta

Kilkadziesiąt nowych drzew pojawiło się w miejskiej przestrzeni. Zostały one posadzone w dziewięciu lokalizacjach. Nasadzenia były prowadzone w centrum Opola, jak i na obrzeżach miasta. Najwięcej, dwadzieścia sztuk zostało posadzonych przy drodze wojewódzkiej 454 w...

Na Róży Wiatrów po raz pierwszy pojawił się asfalt

Na Róży Wiatrów po raz pierwszy pojawił się asfalt

Pierwsze warstwy asfaltu są układane na budowanej drodze na ulicy Róży Wiatrów. Taka nawierzchnia pojawi się na ponad półkilometrowym odcinku. Asfalt jest układany dokładnie na 550 metrach drogi, co stanowi ponad 30 proc. jej długości. Na razie to dwie warstwy –...