Uwaga kierowcy, budujemy ITS Opole!

31 marca 2022

Na terenie całego miasta trwa budowa Inteligentnego Systemu Zarządzania Ruchem i Transportem Publicznym
w Opolu – tzw. ITS Opole.

W związku z powyższym informujemy o czasowych utrudnieniach związanych z modernizacją blisko 50 skrzyżowań oraz przejść dla pieszych z sygnalizacją świetlną. Prace wiążą się z doposażeniem sygnalizacji oraz kompleksową wymianą sterowników, celem wprowadzenia inteligentnego obszarowego sterowania ruchem w ramach niemal całej sieci drogowej miasta.

Szeroko zakrojona modernizacja wiąże się z wprowadzaniem tymczasowej organizacji ruchu i punktowym wyłączaniem sygnalizacji. Co więcej na skrzyżowaniach wdrażane są nowe programy sterowania sygnalizacją.
W wielu przypadkach zmieni się układ faz, a co za tym idzie sposób poruszania się po skrzyżowaniach będzie inny niż dotychczas.

Zwracamy się z prośbą o zachowanie szczególnej ostrożności oraz o zwracanie uwagi na tymczasowe oznakowanie, w szczególności dotyczące chwilowego wyłączenia sygnalizatorów na czas realizacji prac.

Ponadto prosimy o zwracanie uwagi na sygnały świetlne nadawane przez sygnalizatory na zmodernizowanych skrzyżowaniach oraz o uważanie na przechodzących pieszych i przejeżdżających rowerzystów, którzy również mogą poruszać się po skrzyżowaniach w sposób inny niż dotychczas.

Za czasowe utrudnienia przepraszamy.

Prowadzimy nabór na trzy stanowiska do dwóch działów

Prowadzimy nabór na trzy stanowiska do dwóch działów

Poszukujemy inspektorów nadzoru i pracownika na stanowisko urzędnicze do dwóch działów. Mowa o dziale realizacji inwestycji i nadzoru budów oraz o dziale eksploatacji dróg i mostów. Do działu realizacji inwestycji i nadzoru budów poszukujemy inspektora nadzoru....

Będą utrudnienia w obszarze Starego Miasta

Będą utrudnienia w obszarze Starego Miasta

Od dzisiaj (15.04) będą występowały utrudnienia w poruszaniu się w obszarze dzielnicy Stare Miasto. Ma to związek z rozbudową sieci gazu. Prace na tym obszarze będą realizowane etapami na ulicach: Krakowska, Rynek, Franciszkańska, Staromiejska, św. Wojciecha, Muzealna...

Akcja jesienno-wiosennych nasadzeń zakończona

Akcja jesienno-wiosennych nasadzeń zakończona

Ponad cztery tysiące drzew, krzewów, krzewinek i traw zostało posadzonych na terenie miasta. Nowe rośliny były sadzone w obrębie pasów drogowych. Akcja była prowadzona jesienią ubiegłego roku oraz wiosną. Rośliny zostały posadzone przy ponad 30 ulicach Opola. To...