Uwaga kierowcy, budujemy ITS Opole!

31 marca 2022

Na terenie całego miasta trwa budowa Inteligentnego Systemu Zarządzania Ruchem i Transportem Publicznym
w Opolu – tzw. ITS Opole.

W związku z powyższym informujemy o czasowych utrudnieniach związanych z modernizacją blisko 50 skrzyżowań oraz przejść dla pieszych z sygnalizacją świetlną. Prace wiążą się z doposażeniem sygnalizacji oraz kompleksową wymianą sterowników, celem wprowadzenia inteligentnego obszarowego sterowania ruchem w ramach niemal całej sieci drogowej miasta.

Szeroko zakrojona modernizacja wiąże się z wprowadzaniem tymczasowej organizacji ruchu i punktowym wyłączaniem sygnalizacji. Co więcej na skrzyżowaniach wdrażane są nowe programy sterowania sygnalizacją.
W wielu przypadkach zmieni się układ faz, a co za tym idzie sposób poruszania się po skrzyżowaniach będzie inny niż dotychczas.

Zwracamy się z prośbą o zachowanie szczególnej ostrożności oraz o zwracanie uwagi na tymczasowe oznakowanie, w szczególności dotyczące chwilowego wyłączenia sygnalizatorów na czas realizacji prac.

Ponadto prosimy o zwracanie uwagi na sygnały świetlne nadawane przez sygnalizatory na zmodernizowanych skrzyżowaniach oraz o uważanie na przechodzących pieszych i przejeżdżających rowerzystów, którzy również mogą poruszać się po skrzyżowaniach w sposób inny niż dotychczas.

Za czasowe utrudnienia przepraszamy.

Jesień pod znakiem poprawy infrastruktury dla komunikacji miejskiej

Jesień pod znakiem poprawy infrastruktury dla komunikacji miejskiej

Wrzesień i październik, to miesiące w których pracujemy nad polepszeniem stanu technicznego opolskich przystanków autobusowych. Konkretnie chodzi o zatoki i perony, które są remontowane oraz przebudowywane. Zakończył się już remont zatoki przy przystanku „Reymonta”....

Wykonaliśmy nowe nasadzenia w kilku lokalizacjach miasta

Wykonaliśmy nowe nasadzenia w kilku lokalizacjach miasta

Kilkadziesiąt nowych drzew pojawiło się w miejskiej przestrzeni. Zostały one posadzone w dziewięciu lokalizacjach. Nasadzenia były prowadzone w centrum Opola, jak i na obrzeżach miasta. Najwięcej, dwadzieścia sztuk zostało posadzonych przy drodze wojewódzkiej 454 w...

Na Róży Wiatrów po raz pierwszy pojawił się asfalt

Na Róży Wiatrów po raz pierwszy pojawił się asfalt

Pierwsze warstwy asfaltu są układane na budowanej drodze na ulicy Róży Wiatrów. Taka nawierzchnia pojawi się na ponad półkilometrowym odcinku. Asfalt jest układany dokładnie na 550 metrach drogi, co stanowi ponad 30 proc. jej długości. Na razie to dwie warstwy –...