Uwaga kierowcy, budujemy ITS Opole!

31 marca 2022

Na terenie całego miasta trwa budowa Inteligentnego Systemu Zarządzania Ruchem i Transportem Publicznym
w Opolu – tzw. ITS Opole.

W związku z powyższym informujemy o czasowych utrudnieniach związanych z modernizacją blisko 50 skrzyżowań oraz przejść dla pieszych z sygnalizacją świetlną. Prace wiążą się z doposażeniem sygnalizacji oraz kompleksową wymianą sterowników, celem wprowadzenia inteligentnego obszarowego sterowania ruchem w ramach niemal całej sieci drogowej miasta.

Szeroko zakrojona modernizacja wiąże się z wprowadzaniem tymczasowej organizacji ruchu i punktowym wyłączaniem sygnalizacji. Co więcej na skrzyżowaniach wdrażane są nowe programy sterowania sygnalizacją.
W wielu przypadkach zmieni się układ faz, a co za tym idzie sposób poruszania się po skrzyżowaniach będzie inny niż dotychczas.

Zwracamy się z prośbą o zachowanie szczególnej ostrożności oraz o zwracanie uwagi na tymczasowe oznakowanie, w szczególności dotyczące chwilowego wyłączenia sygnalizatorów na czas realizacji prac.

Ponadto prosimy o zwracanie uwagi na sygnały świetlne nadawane przez sygnalizatory na zmodernizowanych skrzyżowaniach oraz o uważanie na przechodzących pieszych i przejeżdżających rowerzystów, którzy również mogą poruszać się po skrzyżowaniach w sposób inny niż dotychczas.

Za czasowe utrudnienia przepraszamy.

ITS Opole – ważne informacje

ITS Opole – ważne informacje

Miejski Zarząd Dróg w Opolu informuje, iż Wykonawca robót wykonał zasadnicze prace w ramach budowy systemu ITS Opole. W ramach inwestycji zmodernizowano sygnalizacje świetlne na 32 skrzyżowaniach i 14 przejściach dla pieszych. Na znacznej większości skrzyżowań i...

Utrudnienia w ruchu – skrzyżowanie Opole Wschodnie

Utrudnienia w ruchu – skrzyżowanie Opole Wschodnie

W związku z koniecznością przeprowadzenia prac etap 3 i etap 4 w obrębie skrzyżowania Opole Wschodnie informujemy o utrudnieniach w ruchu w terminie od 26.04.2022 r. do 27.04.2022 r. W czasie prac utrudniony będzie przejazd w poziomie 0 w kierunku zachodnim, zgodnie z...