Rozpoczął się remont nawierzchni na obwodnicy północnej. Ważne informacje dla kierowców

12 września 2023

Wymiana nawierzchni oraz utworzenie lewoskrętu w ulicę Bierkowicką – to zadania, które realizowane są na obwodnicy północnej. Inwestycja, prowadzona na odcinku około 1,5-kilometra, rozpoczęła się dzisiaj (12.09) i potrwa do 5 października.

Prace prowadzone są od zjazdu z obwodnicy piastowskiej do punktu ważenia pojazdów. Na razie wykonawca realizuje zadania związane z poprawą stanu poboczy i nie ma większych utrudnień.

Z takimi musimy liczyć się pod koniec tygodnia. Na czwartek (14.09) i piątek (15.09) przewidziane jest frezowanie nawierzchni. Wówczas zostanie wprowadzony, sterowany ręcznie, ruch wahadłowy. Pierwszego dnia roboty będą prowadzone od punktu ważenia pojazdów w stronę obwodnicy piastowskiej. W piątek ich kierunek zostanie odwrócony. Zgodnie z przedstawioną tymczasową organizacją ruchu prace będą prowadzone na 400-metrwych odcinkach.

Po weekendzie rozpocznie się uzupełnianie warstwy wiążącej. Po zakończeniu tego zadania wykonawca rozpocznie układanie warstwy wierzchniej. Te prace ruszą najwcześniej we wtorek (19.09) i będą się odbywały w godzinach popołudniowych oraz nocnych.   

Wykonaliśmy nowe nasadzenia w kilku lokalizacjach miasta

Wykonaliśmy nowe nasadzenia w kilku lokalizacjach miasta

Kilkadziesiąt nowych drzew pojawiło się w miejskiej przestrzeni. Zostały one posadzone w dziewięciu lokalizacjach. Nasadzenia były prowadzone w centrum Opola, jak i na obrzeżach miasta. Najwięcej, dwadzieścia sztuk zostało posadzonych przy drodze wojewódzkiej 454 w...

Na Róży Wiatrów po raz pierwszy pojawił się asfalt

Na Róży Wiatrów po raz pierwszy pojawił się asfalt

Pierwsze warstwy asfaltu są układane na budowanej drodze na ulicy Róży Wiatrów. Taka nawierzchnia pojawi się na ponad półkilometrowym odcinku. Asfalt jest układany dokładnie na 550 metrach drogi, co stanowi ponad 30 proc. jej długości. Na razie to dwie warstwy –...