Rozpoczął się przetarg na trzy duże inwestycje na obwodnicy północnej i  jej okolicach

25 sierpnia 2023

Ruszyła procedura przetargowa dotycząca „Budowy, rozbudowy i przebudowy infrastruktury drogowej na rzecz terenów inwestycyjnych zlokalizowanych w Opolu – Wrzoskach”. Zadanie to składa się z trzech części.

Pierwsze z nich to przebudowa drogi wojewódzkiej 414 na ulicy Wrocławskiej w Opolu Wrzoskach. Gwarantowany zakres realizacji to odcinek od ronda przy stacji Orlen do ulicy „bez nazwy” wraz z doświetlonym przejściem dla pieszych. Opcjonalnie, jeżeli pozwolą na to finanse, przebudowa będzie dotyczyła również fragmentu do ulicy Barwnej włącznie ze skrzyżowaniem.

Drugie zadanie to przebudowa węzła komunikacyjnego obwodnicy północnej z ulicą Partyzancką. W tym miejscu planowane jest nowe rondo, nad którym będzie poprowadzona estakada z dwoma pasami w obu kierunkach. Dokumentacja do tej inwestycji ma zostać przygotowana w oparciu o przygotowany wcześniej Program Funcjonalno-Użytkowy.

Trzecia część to „Rozbudowa i przebudowa DK nr 46 w rejonie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Opolu” i „Budowa drogi dojazdowej do terenów inwestycyjnych – WSSE w Opolu”. W ramach tej inwestycji planowana jest rozbudowa do dwóch pasów w obu kierunkach DK 46 na odcinku od granic Opola do ronda im. Rodłaków. Wykonawca będzie zobowiązany również do wykonania nowego ronda i drogi dojazdowej do WSSE. Na te zadania jest również przygotowany Program Funcjonalno-Użytkowy.

Dodajmy, że wszystkie części mają być wykonane w formule zaprojektuj-wybuduj. Oferty są przyjmowane do 25 września.

Zadania zostaną zrealizowane m.in. dzięki dotacji w ramach funduszu Polski Ład, z którego pochodzi dotacja 50 milionów złotych.

Wykonaliśmy nowe nasadzenia w kilku lokalizacjach miasta

Wykonaliśmy nowe nasadzenia w kilku lokalizacjach miasta

Kilkadziesiąt nowych drzew pojawiło się w miejskiej przestrzeni. Zostały one posadzone w dziewięciu lokalizacjach. Nasadzenia były prowadzone w centrum Opola, jak i na obrzeżach miasta. Najwięcej, dwadzieścia sztuk zostało posadzonych przy drodze wojewódzkiej 454 w...

Na Róży Wiatrów po raz pierwszy pojawił się asfalt

Na Róży Wiatrów po raz pierwszy pojawił się asfalt

Pierwsze warstwy asfaltu są układane na budowanej drodze na ulicy Róży Wiatrów. Taka nawierzchnia pojawi się na ponad półkilometrowym odcinku. Asfalt jest układany dokładnie na 550 metrach drogi, co stanowi ponad 30 proc. jej długości. Na razie to dwie warstwy –...