Rozpoczął się przetarg na dokumentację projektową ciągów pieszo-rowerowych

14 września 2023

Czekamy na oferty zainteresowanych firm na wykonanie dokumentacji projektowych pięciu ciągów pieszo-rowerowych. Zgłoszenia będą przyjmowane do 16 października.

Pierwsze zadanie dotyczy zaprojektowania drogi dla rowerów i pieszych od skrzyżowania ulic Strzeleckiej z Groszowicką w ciągu ulic Groszowickiej, Podlesie i Olimpijskiej do Jeziora Malina. Długość tej drogi to około 1100 metrów. Trasa ta będzie biegła przy drodze powiatowej numer 2003. Czas na realizację zadania to rok od daty podpisania umowy.

Druga dokumentacja dotyczy projektu rozbudowy drogi pieszo-rowerowej na ulicy Centralnej o długości 900 metrów. Mowa o odcinku od skrzyżowania z ulicą Lipcową do skrzyżowania z ulicą Niemodlińską. Czas realizacji to 12 miesięcy.

Kolejne zadanie to przygotowanie dokumentacji przyszłościowej dla budowy drogi dla pieszych i rowerów na ulicy Lipowej. Mowa o odcinku od skrzyżowania z ulicą Oleską do skrzyżowani z ulicą Luboszycką. Długość tej drogi to około 1880 metrów. Czas przygotowania dokumentacji to 11 miesięcy.

Czwarte zadanie dotyczy dokumentacji na ulicy Krapkowickiej od skrzyżowania z ulicą Odrodzenia do Ronda Politechniki Opolskiej. Długość tego ciągu pieszo-rowerowego, który ma zostać zaprojektowany przy DK 45, to około 1030 metrów. Termin wykonania dokumentacji to 13 miesięcy.

Piąta dokumentacja dotyczy budowy drogi na ulicy Wrocławskiej przy drodze wojewódzkiej numer 414. To ponad 3 kilometrowy odcinek od istniejącej drogi dla pieszych i rowerów na wysokości Muzeum Wsi Opolskiej do ulicy Barwnej. Wykonawca na przygotowanie dokumentacji w tym przypadku będzie miał 14 miesięcy.

Jutro utrudnienia w ruchu w obszarze stadionu przy Oleskiej

Jutro utrudnienia w ruchu w obszarze stadionu przy Oleskiej

W piątek (19.07) w związku z meczem piłkarskim 1. ligi pomiędzy Odrą Opole a Ruchem Chorzów wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu. Będzie ona obowiązywała przez cały dzień. Od godziny 7:00 do 23:00 zamknięty zostanie fragment ulicy Kusocińskiego. Droga...

Po weekendzie rozpoczną się prace na obwodnicy północnej

W poniedziałek (15.07) ruszy remont nawierzchni na obwodnicy północnej. Prace będą prowadzone na odcinku od punktu ważenia pojazdów w stronę skrzyżowania z drogą wojewódzką 414. Remont planowany jest na około dwa tygodnie, a w jego trakcie będzie obowiązywała...

W weekend przejezdne będzie skrzyżowanie ulic Pasiecznej i Konsularnej

W weekend przejezdne będzie skrzyżowanie ulic Pasiecznej i Konsularnej

Zakończył się pierwszy etap remontu nawierzchni jezdni na ulicy Pasiecznej. W ten weekend przejedziemy już przez skrzyżowanie z Konsularną. Koniec pierwszego etapu oznacza przywrócenie pierwotnej organizacji ruchu na części tego obszaru. W związku z tym, że przejezdne...

Wykonawca prac na dzielnicy Generalskiej wyłoniony

Wykonawca prac na dzielnicy Generalskiej wyłoniony

Zakończyliśmy przetarg pod nazwą „Przebudowa ulic: Zajączka, Nysy Łużyckiej, Pułaskiego i Waryńskiego”. Do wykonania tego zadania wybrana została firma Best Opebel z Opola. W przetargu wystartowały dwie firmy – Best Opebel oraz Wasbud z Grodkowa. Oferta opolskiego...

Skip to content