Rozpoczął się przetarg na dokumentację projektową ciągów pieszo-rowerowych

14 września 2023

Czekamy na oferty zainteresowanych firm na wykonanie dokumentacji projektowych pięciu ciągów pieszo-rowerowych. Zgłoszenia będą przyjmowane do 16 października.

Pierwsze zadanie dotyczy zaprojektowania drogi dla rowerów i pieszych od skrzyżowania ulic Strzeleckiej z Groszowicką w ciągu ulic Groszowickiej, Podlesie i Olimpijskiej do Jeziora Malina. Długość tej drogi to około 1100 metrów. Trasa ta będzie biegła przy drodze powiatowej numer 2003. Czas na realizację zadania to rok od daty podpisania umowy.

Druga dokumentacja dotyczy projektu rozbudowy drogi pieszo-rowerowej na ulicy Centralnej o długości 900 metrów. Mowa o odcinku od skrzyżowania z ulicą Lipcową do skrzyżowania z ulicą Niemodlińską. Czas realizacji to 12 miesięcy.

Kolejne zadanie to przygotowanie dokumentacji przyszłościowej dla budowy drogi dla pieszych i rowerów na ulicy Lipowej. Mowa o odcinku od skrzyżowania z ulicą Oleską do skrzyżowani z ulicą Luboszycką. Długość tej drogi to około 1880 metrów. Czas przygotowania dokumentacji to 11 miesięcy.

Czwarte zadanie dotyczy dokumentacji na ulicy Krapkowickiej od skrzyżowania z ulicą Odrodzenia do Ronda Politechniki Opolskiej. Długość tego ciągu pieszo-rowerowego, który ma zostać zaprojektowany przy DK 45, to około 1030 metrów. Termin wykonania dokumentacji to 13 miesięcy.

Piąta dokumentacja dotyczy budowy drogi na ulicy Wrocławskiej przy drodze wojewódzkiej numer 414. To ponad 3 kilometrowy odcinek od istniejącej drogi dla pieszych i rowerów na wysokości Muzeum Wsi Opolskiej do ulicy Barwnej. Wykonawca na przygotowanie dokumentacji w tym przypadku będzie miał 14 miesięcy.

Kolejne elementy inwestycji na parkingu przy Bolko

Kolejne elementy inwestycji na parkingu przy Bolko

Budowa Centrum Przesiadkowego Opole-Południe wkroczyła w kolejny etap. Na jej terenie pojawiły się nowe elementy. Jednym z nich są ekokraty. To one będą stanowiły nawierzchnię na miejscach parkingowych. A tych będzie na nowym parkingu blisko 350. Ekokraty mają...

Wykonawcy inwestycji na obwodnicy północnej i we Wrzoskach wyłonieni

Wykonawcy inwestycji na obwodnicy północnej i we Wrzoskach wyłonieni

Zakończył się proces weryfikacji i ocen ofert, które wpłynęły w przetargu pn. „Budowa, rozbudowa i przebudowa infrastruktury drogowej na rzecz terenów inwestycyjnych zlokalizowanych w Opolu – Wrzoskach”. Zadanie to składa się z trzech części, które będą zrealizowane w...

Rozpoczynają się remonty nawierzchni na obwodnicy północnej

Rozpoczynają się remonty nawierzchni na obwodnicy północnej

Od jutra (20.02) ruszają remonty cząstkowe nawierzchni obwodnicy północnej. Będą one realizowane etapami. W ramach pierwszego etapu prace będą prowadzone od ronda przy „Makro”, w kierunku mostu na Odrze. W czasie działań na danym odcinku będzie wprowadzany – sterowany...