Rozpoczął się przetarg na dokumentację projektową ciągów pieszo-rowerowych

14 września 2023

Czekamy na oferty zainteresowanych firm na wykonanie dokumentacji projektowych pięciu ciągów pieszo-rowerowych. Zgłoszenia będą przyjmowane do 16 października.

Pierwsze zadanie dotyczy zaprojektowania drogi dla rowerów i pieszych od skrzyżowania ulic Strzeleckiej z Groszowicką w ciągu ulic Groszowickiej, Podlesie i Olimpijskiej do Jeziora Malina. Długość tej drogi to około 1100 metrów. Trasa ta będzie biegła przy drodze powiatowej numer 2003. Czas na realizację zadania to rok od daty podpisania umowy.

Druga dokumentacja dotyczy projektu rozbudowy drogi pieszo-rowerowej na ulicy Centralnej o długości 900 metrów. Mowa o odcinku od skrzyżowania z ulicą Lipcową do skrzyżowania z ulicą Niemodlińską. Czas realizacji to 12 miesięcy.

Kolejne zadanie to przygotowanie dokumentacji przyszłościowej dla budowy drogi dla pieszych i rowerów na ulicy Lipowej. Mowa o odcinku od skrzyżowania z ulicą Oleską do skrzyżowani z ulicą Luboszycką. Długość tej drogi to około 1880 metrów. Czas przygotowania dokumentacji to 11 miesięcy.

Czwarte zadanie dotyczy dokumentacji na ulicy Krapkowickiej od skrzyżowania z ulicą Odrodzenia do Ronda Politechniki Opolskiej. Długość tego ciągu pieszo-rowerowego, który ma zostać zaprojektowany przy DK 45, to około 1030 metrów. Termin wykonania dokumentacji to 13 miesięcy.

Piąta dokumentacja dotyczy budowy drogi na ulicy Wrocławskiej przy drodze wojewódzkiej numer 414. To ponad 3 kilometrowy odcinek od istniejącej drogi dla pieszych i rowerów na wysokości Muzeum Wsi Opolskiej do ulicy Barwnej. Wykonawca na przygotowanie dokumentacji w tym przypadku będzie miał 14 miesięcy.

Jesień pod znakiem poprawy infrastruktury dla komunikacji miejskiej

Jesień pod znakiem poprawy infrastruktury dla komunikacji miejskiej

Wrzesień i październik, to miesiące w których pracujemy nad polepszeniem stanu technicznego opolskich przystanków autobusowych. Konkretnie chodzi o zatoki i perony, które są remontowane oraz przebudowywane. Zakończył się już remont zatoki przy przystanku „Reymonta”....

Wykonaliśmy nowe nasadzenia w kilku lokalizacjach miasta

Wykonaliśmy nowe nasadzenia w kilku lokalizacjach miasta

Kilkadziesiąt nowych drzew pojawiło się w miejskiej przestrzeni. Zostały one posadzone w dziewięciu lokalizacjach. Nasadzenia były prowadzone w centrum Opola, jak i na obrzeżach miasta. Najwięcej, dwadzieścia sztuk zostało posadzonych przy drodze wojewódzkiej 454 w...

Na Róży Wiatrów po raz pierwszy pojawił się asfalt

Na Róży Wiatrów po raz pierwszy pojawił się asfalt

Pierwsze warstwy asfaltu są układane na budowanej drodze na ulicy Róży Wiatrów. Taka nawierzchnia pojawi się na ponad półkilometrowym odcinku. Asfalt jest układany dokładnie na 550 metrach drogi, co stanowi ponad 30 proc. jej długości. Na razie to dwie warstwy –...