Remonty chodników w dwóch dzielnicach miasta

21 maja 2024

Pasieka oraz Nowa Wieś Królewska – to w tych dzielnicach obecnie prowadzone są remonty na chodnikach. Robotami objętych zostało około 650 metrów bieżących.

Na Pasiece prace realizowane są na dwóch ulicach. Na Pasiecznej końca dobiega pierwszy etap, który prowadzony jest po stronie, gdzie znajdują się budynki o numeracji parzystej. Najprawdopodobniej od jutra (22.05) roboty prowadzone już po stronie budynków o nieparzystej numeracji. Po „sąsiedzku” prace ruszyły na ulicy Konsularnej (od strony budynków o nieparzystej numeracji). W obu przypadkach celem jest wymiana podbudowy, przebudowa zjazdów na posesje oraz ułożenie nawierzchni i krawężników. Wykorzystane są do tego materiały dostosowane do istniejących już na tym obszarze.

Z kolei na Nowej Wsi Królewskiej remont prowadzony jest na ul. Jagiellonów od przejazdu kolejowego (między ul. Londzina a Pobożnego) do przystanku autobusowego. Tu również wymieniana jest podbudowa, przebudowywane są zjazdy na posesje, wymieniane krawężniki oraz nawierzchnia z kostki betonowej. Zakresem prac objętych jest około 50 metrów bieżących.

Od jutra roboty na ulicy Wrocławskiej

Od jutra roboty na ulicy Wrocławskiej

We wtorek (11.06) ruszą prace remontowe na ulicy Wrocławskiej. Roboty rozpoczną się w godzinach porannych. Pierwszy etap remontu to przebudowa wyspy rozdziału na wysokości stacji paliw Shell przy skrzyżowaniu Wrocławskiej z Partyzancką i Domańskiego. W ramach prac...

W weekend nieprzejezdna będzie ulica Wojska Polskiego

W weekend nieprzejezdna będzie ulica Wojska Polskiego

Od soboty (08.06) pod wiaduktem kolejowym w ciągu ulicy Wojska Polskiego będą prowadzone prace naprawcze. Fragment drogi zostanie całkowicie zamknięty dla ruchu. Prace będzie prowadziła spółka Wodociągi i Kanalizacja w Opolu. Będą one polegały na usunięciu awarii...

Skip to content