Remont ulicy Wrocławskiej. Pierwsze prace po weekendzie

3 czerwca 2024

Jutro (4.06) nastąpi przekazanie wykonawcy placu budowy na ulicy Wrocławskiej. Pierwsze roboty będą dotyczyły obszaru przy skrzyżowaniu z ulicami Partyzancką i Domańskiego.

Prace będą realizowane na wyspie rozdziału (na wysokości stacji benzynowej Shell) i będą polegały na wymianie bądź korekcie krawężników oraz korekcie łuku. Zgodnie z ustaleniami z wykonawcą roboty ruszą 11 czerwca i będą prowadzone przez około dwa tygodnie, czyli do końca roku szkolnego. Jest to działanie, które nie będzie generowało zbyt dużych utrudnień w ruchu w okresie, gdy ten będzie jeszcze na normalnym, wysokim poziomie. W czasie robót na wysokości wyspy rozdziału w ciągu ulicy Wrocławskiej czasowo zostanie wyłączony z użytkowania lewy pas w stronę centrum miasta. Aby zachować płynność ruchu wygaszanie tego pasa nastąpi jeszcze przed skrzyżowaniem z ulicami Partyzancką i Domańskiego (na wysokości kościoła św. Michała).

Kolejne działania zaplanowane są w momencie, gdy rozpoczną się już wakacje. Wówczas wykonawca  sfrezuje nawierzchnię w kierunku mostu na kanale Ulgi, a następnie ułoży na tym odcinku nową masę bitumiczną.  

Przypomnijmy, że remontem objęte zostanie blisko 2-kilometrowy odcinek ulicy Wrocławskiej od skrzyżowania z ulicami Partyzancką i Domańskiego do skrzyżowania z ulicami Niemodlińską i Nysy Łużyckiej. Oprócz wymiany nawierzchni planowane są również korekty i wymiany krawężników. Szacowany czas prowadzenia robót to około trzech miesięcy.

Od jutra roboty na ulicy Wrocławskiej

Od jutra roboty na ulicy Wrocławskiej

We wtorek (11.06) ruszą prace remontowe na ulicy Wrocławskiej. Roboty rozpoczną się w godzinach porannych. Pierwszy etap remontu to przebudowa wyspy rozdziału na wysokości stacji paliw Shell przy skrzyżowaniu Wrocławskiej z Partyzancką i Domańskiego. W ramach prac...

W weekend nieprzejezdna będzie ulica Wojska Polskiego

W weekend nieprzejezdna będzie ulica Wojska Polskiego

Od soboty (08.06) pod wiaduktem kolejowym w ciągu ulicy Wojska Polskiego będą prowadzone prace naprawcze. Fragment drogi zostanie całkowicie zamknięty dla ruchu. Prace będzie prowadziła spółka Wodociągi i Kanalizacja w Opolu. Będą one polegały na usunięciu awarii...

Skip to content