Przetarg na pięć inwestycji rozstrzygnięty

9 lipca 2023

Zakończyła się procedura przetargowa na realizację pięciu inwestycji. Wszystkie będą zrealizowana w ramach jednego zadania „Budowa i przebudowa dróg wraz z infrastrukturą towarzyszącą na terenie Miasta Opola”.

W trzech przypadkach wygrała firma Best Opebel z Opola. Jej oferty zostały najwyżej ocenione na realizację: przebudowy skrzyżowania ul. Nysy Łużyckiej z ul. Luboszycką, rozbudowę skrzyżowania ulic Prószkowska-Mehla-Wyszomirskiego wraz z budową zatok autobusowych oraz na rozbudowę ul. Zwierzynieckiej.

Ponadto na realizację budowy ulic Żytomierskiej i odcinka Lwowskiej wygrała oferta firmy Protect Building z Lędzin, a zwycięzcą przetargu na budowę ulic Jaśminowej i Herbacianej wraz z odwodnieniem i wykonaniem oświetlenia została firma S.A.M. z Polskiej Nowej Wsi.

Umowy z wykonawcami zostaną podpisane 18 lipca. Łączna wartość tych inwestycji to około 12,5 miliona złotych. Połowa pochodzi z dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.   

Od jutra roboty na ulicy Wrocławskiej

Od jutra roboty na ulicy Wrocławskiej

We wtorek (11.06) ruszą prace remontowe na ulicy Wrocławskiej. Roboty rozpoczną się w godzinach porannych. Pierwszy etap remontu to przebudowa wyspy rozdziału na wysokości stacji paliw Shell przy skrzyżowaniu Wrocławskiej z Partyzancką i Domańskiego. W ramach prac...

W weekend nieprzejezdna będzie ulica Wojska Polskiego

W weekend nieprzejezdna będzie ulica Wojska Polskiego

Od soboty (08.06) pod wiaduktem kolejowym w ciągu ulicy Wojska Polskiego będą prowadzone prace naprawcze. Fragment drogi zostanie całkowicie zamknięty dla ruchu. Prace będzie prowadziła spółka Wodociągi i Kanalizacja w Opolu. Będą one polegały na usunięciu awarii...

Skip to content