Przetarg na pięć inwestycji rozstrzygnięty

9 lipca 2023

Zakończyła się procedura przetargowa na realizację pięciu inwestycji. Wszystkie będą zrealizowana w ramach jednego zadania „Budowa i przebudowa dróg wraz z infrastrukturą towarzyszącą na terenie Miasta Opola”.

W trzech przypadkach wygrała firma Best Opebel z Opola. Jej oferty zostały najwyżej ocenione na realizację: przebudowy skrzyżowania ul. Nysy Łużyckiej z ul. Luboszycką, rozbudowę skrzyżowania ulic Prószkowska-Mehla-Wyszomirskiego wraz z budową zatok autobusowych oraz na rozbudowę ul. Zwierzynieckiej.

Ponadto na realizację budowy ulic Żytomierskiej i odcinka Lwowskiej wygrała oferta firmy Protect Building z Lędzin, a zwycięzcą przetargu na budowę ulic Jaśminowej i Herbacianej wraz z odwodnieniem i wykonaniem oświetlenia została firma S.A.M. z Polskiej Nowej Wsi.

Umowy z wykonawcami zostaną podpisane 18 lipca. Łączna wartość tych inwestycji to około 12,5 miliona złotych. Połowa pochodzi z dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.   

Wykonaliśmy nowe nasadzenia w kilku lokalizacjach miasta

Wykonaliśmy nowe nasadzenia w kilku lokalizacjach miasta

Kilkadziesiąt nowych drzew pojawiło się w miejskiej przestrzeni. Zostały one posadzone w dziewięciu lokalizacjach. Nasadzenia były prowadzone w centrum Opola, jak i na obrzeżach miasta. Najwięcej, dwadzieścia sztuk zostało posadzonych przy drodze wojewódzkiej 454 w...

Na Róży Wiatrów po raz pierwszy pojawił się asfalt

Na Róży Wiatrów po raz pierwszy pojawił się asfalt

Pierwsze warstwy asfaltu są układane na budowanej drodze na ulicy Róży Wiatrów. Taka nawierzchnia pojawi się na ponad półkilometrowym odcinku. Asfalt jest układany dokładnie na 550 metrach drogi, co stanowi ponad 30 proc. jej długości. Na razie to dwie warstwy –...