Przebudowa ulicy Krapkowickiej idzie zgodnie z planem

7 lipca 2023

Poszerzenie drogi do 7 metrów, pogłębienie i poszerzenie przejazdu pod wiaduktem, nowy chodnik i ścieżka rowerowa oraz infrastruktura towarzysząca. Trwają prace przy ulicy Krapkowickiej, które przebiegają zgonie z harmonogramem.

Na jednym pasie drogi od wiaduktu w stronę Winowa wykonano już stabilizację – informuje Andrzej Ginter, kierownik budowy. – Sukcesywnie wykonywane są kolejne warstwy konstrukcji drogi. Prace w tym zakresie są prowadzone połówkami w celu zapewnienia dojazdu do posesji.  

Ponadto zakończyła się budowa kanalizacji deszczowej. Dodatkowo będzie ona wspierana przez przepompownię i kanalizację ciśnieniową. Te rozwiązania mają zabezpieczyć ulicę przed zalaniem.

W tym tygodniu, od wiaduktu do ulicy Bolkowskiej, prowadziliśmy próby ciśnieniowe na kolektorze sieci wodociągowej – dodaje Ginter. – Rezultat tych prób jest pozytywny i posesje po tej stronie będą przyłączane do nowego kolektora. Te prace rozpoczniemy po weekendzie.

Równolegle trwa remont wiaduktu nad ulicą Krapkowicką. Tę inwestycję prowadzi PKP. Prace w obrębie obiektu kolejowego prowadzone są w ścisłej współpracy i koordynacji z wykonawcą z ramienia PKP. Dodajmy, że miasto Opole przebudowę wiaduktu współfinansuje w 50 proc.  

Prace mają zakończyć się na wiosnę 2024 roku.

Jesień pod znakiem poprawy infrastruktury dla komunikacji miejskiej

Jesień pod znakiem poprawy infrastruktury dla komunikacji miejskiej

Wrzesień i październik, to miesiące w których pracujemy nad polepszeniem stanu technicznego opolskich przystanków autobusowych. Konkretnie chodzi o zatoki i perony, które są remontowane oraz przebudowywane. Zakończył się już remont zatoki przy przystanku „Reymonta”....

Wykonaliśmy nowe nasadzenia w kilku lokalizacjach miasta

Wykonaliśmy nowe nasadzenia w kilku lokalizacjach miasta

Kilkadziesiąt nowych drzew pojawiło się w miejskiej przestrzeni. Zostały one posadzone w dziewięciu lokalizacjach. Nasadzenia były prowadzone w centrum Opola, jak i na obrzeżach miasta. Najwięcej, dwadzieścia sztuk zostało posadzonych przy drodze wojewódzkiej 454 w...

Na Róży Wiatrów po raz pierwszy pojawił się asfalt

Na Róży Wiatrów po raz pierwszy pojawił się asfalt

Pierwsze warstwy asfaltu są układane na budowanej drodze na ulicy Róży Wiatrów. Taka nawierzchnia pojawi się na ponad półkilometrowym odcinku. Asfalt jest układany dokładnie na 550 metrach drogi, co stanowi ponad 30 proc. jej długości. Na razie to dwie warstwy –...