Przebudowa ulicy Krapkowickiej idzie zgodnie z planem

7 lipca 2023

Poszerzenie drogi do 7 metrów, pogłębienie i poszerzenie przejazdu pod wiaduktem, nowy chodnik i ścieżka rowerowa oraz infrastruktura towarzysząca. Trwają prace przy ulicy Krapkowickiej, które przebiegają zgonie z harmonogramem.

Na jednym pasie drogi od wiaduktu w stronę Winowa wykonano już stabilizację – informuje Andrzej Ginter, kierownik budowy. – Sukcesywnie wykonywane są kolejne warstwy konstrukcji drogi. Prace w tym zakresie są prowadzone połówkami w celu zapewnienia dojazdu do posesji.  

Ponadto zakończyła się budowa kanalizacji deszczowej. Dodatkowo będzie ona wspierana przez przepompownię i kanalizację ciśnieniową. Te rozwiązania mają zabezpieczyć ulicę przed zalaniem.

W tym tygodniu, od wiaduktu do ulicy Bolkowskiej, prowadziliśmy próby ciśnieniowe na kolektorze sieci wodociągowej – dodaje Ginter. – Rezultat tych prób jest pozytywny i posesje po tej stronie będą przyłączane do nowego kolektora. Te prace rozpoczniemy po weekendzie.

Równolegle trwa remont wiaduktu nad ulicą Krapkowicką. Tę inwestycję prowadzi PKP. Prace w obrębie obiektu kolejowego prowadzone są w ścisłej współpracy i koordynacji z wykonawcą z ramienia PKP. Dodajmy, że miasto Opole przebudowę wiaduktu współfinansuje w 50 proc.  

Prace mają zakończyć się na wiosnę 2024 roku.

Przed majówką przejedziemy przez i zaparkujemy przy Krapkowickiej

Przed majówką przejedziemy przez i zaparkujemy przy Krapkowickiej

Na przebudowywanym odcinku ulicy Krapkowickiej i na budowanym centrum przesiadkowym Opole-Południe już właściwie wszystko jest gotowe. To oznacza, że z obu inwestycji skorzystamy jeszcze przed majowym długim weekendem. Zarówno na Krapkowickiej, jak i na terenie...

Prowadzimy nabór na trzy stanowiska do dwóch działów

Prowadzimy nabór na trzy stanowiska do dwóch działów

Poszukujemy inspektorów nadzoru i pracownika na stanowisko urzędnicze do dwóch działów. Mowa o dziale realizacji inwestycji i nadzoru budów oraz o dziale eksploatacji dróg i mostów. Do działu realizacji inwestycji i nadzoru budów poszukujemy inspektora nadzoru....

Będą utrudnienia w obszarze Starego Miasta

Będą utrudnienia w obszarze Starego Miasta

Od dzisiaj (15.04) będą występowały utrudnienia w poruszaniu się w obszarze dzielnicy Stare Miasto. Ma to związek z rozbudową sieci gazu. Prace na tym obszarze będą realizowane etapami na ulicach: Krakowska, Rynek, Franciszkańska, Staromiejska, św. Wojciecha, Muzealna...