Prace „kolejarzy” spowodują utrudnienia dla pieszych i rowerzystów.

15 czerwca 2023

Na przełomie czerwca i lipca zamknięty zostanie ciąg pieszo-rowerowy pod wiaduktem nad Młynówką. Poinformowała nas firma Intop Warszawa, czyli wykonawca prac na zlecenie PKP. Ma to związek z prowadzoną w tym miejscu przebudową linii kolejowej na odcinku Opole Główne – Opole Zachodnie.

Kolejarze zamkną przejazd pod wiaduktem 21 czerwca o godzinie 8.00. Taki stan rzeczy utrzyma się do 4 lipca do godziny 9.00.

W tym czasie będzie demontowana stalowa konstrukcja kładki oraz mostu kolejowego w ciągu toru 1. Prace obejmą: cięcie konstrukcji stalowej kładki i mostu na mniejsze elementy, demontaż elementów konstrukcji stalowej kładki i mostu, załadunek i wywóz zdemontowanej konstrukcji stalowej poza teren budowy i na koniec uporządkowanie terenu budowy oraz przywrócenie tymczasowej organizacji ruchu.

Wykonaliśmy nowe nasadzenia w kilku lokalizacjach miasta

Wykonaliśmy nowe nasadzenia w kilku lokalizacjach miasta

Kilkadziesiąt nowych drzew pojawiło się w miejskiej przestrzeni. Zostały one posadzone w dziewięciu lokalizacjach. Nasadzenia były prowadzone w centrum Opola, jak i na obrzeżach miasta. Najwięcej, dwadzieścia sztuk zostało posadzonych przy drodze wojewódzkiej 454 w...

Na Róży Wiatrów po raz pierwszy pojawił się asfalt

Na Róży Wiatrów po raz pierwszy pojawił się asfalt

Pierwsze warstwy asfaltu są układane na budowanej drodze na ulicy Róży Wiatrów. Taka nawierzchnia pojawi się na ponad półkilometrowym odcinku. Asfalt jest układany dokładnie na 550 metrach drogi, co stanowi ponad 30 proc. jej długości. Na razie to dwie warstwy –...