Poznaliśmy wykonawcę przejść dla pieszych „Super zebra”

28 maja 2024

ECO ENERGY POLAND z Cieszyna zrealizuje przejścia dla pieszych w ramach marszałkowskiego programu „Super zebra”. Firma ta będzie odpowiedzialna za wykonanie obu zadań przy ulicach Oświęcimskiej i Prószkowskiej.

W obu przypadkach przedstawione w przetargu oferty ECO ENERGY POLAND wyniosły niecałe 89 tysięcy złotych i obie zmieściły się w zakładanym kosztorysie. Termin wykonania zadań przypada na koniec września. Najpierw wykonawca będzie musiał przygotować dokumentacje projektowe, a w następnym etapie przystąpi do prac budowlanych.  

„Super zebry” powstaną w dwóch lokalizacjach. Pierwsza to ul. Prószkowska przy drodze dojazdowej do „Wodnej Nuty”. Druga to ul. Oświęcimska w okolicach skrzyżowania z ulicą Złotą. Takie przejścia będą wyposażone między innymi w lampy wczesnego ostrzegania, punktowe elementy odblaskowe, aktywne LED-owe listwy w chodniku, czy też detektory ruchu.    

Zadania realizowane będą w ramach marszałkowskiego programu poprawy bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych ,,SUPER ZEBRA”.

Od jutra roboty na ulicy Wrocławskiej

Od jutra roboty na ulicy Wrocławskiej

We wtorek (11.06) ruszą prace remontowe na ulicy Wrocławskiej. Roboty rozpoczną się w godzinach porannych. Pierwszy etap remontu to przebudowa wyspy rozdziału na wysokości stacji paliw Shell przy skrzyżowaniu Wrocławskiej z Partyzancką i Domańskiego. W ramach prac...

W weekend nieprzejezdna będzie ulica Wojska Polskiego

W weekend nieprzejezdna będzie ulica Wojska Polskiego

Od soboty (08.06) pod wiaduktem kolejowym w ciągu ulicy Wojska Polskiego będą prowadzone prace naprawcze. Fragment drogi zostanie całkowicie zamknięty dla ruchu. Prace będzie prowadziła spółka Wodociągi i Kanalizacja w Opolu. Będą one polegały na usunięciu awarii...

Skip to content