
Od 20 maja zacznie obowiązywać nowy etap tymczasowej organizacji ruchu na rozbudowywanym skrzyżowaniu ulic Bohaterów Monte Casino i Plebiscytowej z ulicami Kośnego oraz Pileckiego. Jednym z założeń jest uruchomienie jednej z nitek wiaduktu.
Od najbliższej środy ruch od ulicy Ozimskiej do Opola Wschodniego zostanie poprowadzony „górą”. Do dyspozycji kierowców będzie jeden z dwóch pasów. Zmiana podyktowana jest koniecznością wyłączenia z ruchu fragmentu łącznicy, którą obecnie prowadzona jest komunikacja na tym kierunku. Łącznica ta musi zostać dostosowana pod względem nawierzchni i dowiązana do najazdu od strony Opola Wschodniego. Wyłączony z ruchu zostanie fragment od ronda (od ul. Pileckiego) w kierunku Opola Wschodniego).
Do dyspozycji kierowców będzie udostępnione także rozbudowane rondo. Tu możliwa będzie komunikacja na linii Kośnego-Pileckiego, a także wyjazd w stronę ulicy Ozimskiej.
Nowa organizacja ruchu ma zacząć obowiązywać od 20 maja od godzin popołudniowych.
Rozbudowa skrzyżowania ulic Bohaterów Monte Casino i Plebiscytowej z ulicami Kośnego oraz Pileckiego jest realizowana w ramach projektu „Przebudowa układu komunikacyjnego dla poprawy dostępności mieszkańców całego województwa do centrów usług w Opolu”, który dofinansowany jest w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Opolskiego 2021-2027 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Wartość całego projektu określono na blisko 55,5 miliona złotych, z czego unijne dofinansowanie to 44,5 miliona złotych.





