Od przyszłego tygodnia kolejarze zamkną komunikację pod wiaduktem na Powstańców Śląskich

19 czerwca 2023

Od 26 czerwca zamknięty będzie ruch pod wiaduktem na ul. Powstańców Śląskich. Dotyczy to samochodów oraz pieszych. Będzie obowiązywał objazd.

Zamknięcie przejazdu i przejścia pod wiaduktem ma związek z kolejnym etapem jego przebudowy.

Informujemy, iż zamknięcie ul. Powstańców Śląskich pod wiaduktem obowiązywać będzie na czas robót rozbiórkowych wiaduktu pod torem nr 1, robót związanych z budową nowego wiaduktu pod projektowanym torem nr 1 oraz przebudowy ul. Powstańców Śląskich, od skrzyżowania z ul. Jana Dobrego do skrzyżowania z ul. 11 Listopada. Po wykonaniu wyżej opisanego etapu robót przez Wykonawcę zostanie przywrócony ruch samochodowy pod wiaduktem wzdłuż ul Powstańców Śląskich. Ruch pieszych pod wiaduktem nad ul. Powstańców Śląskich będzie wstrzymywany na czas wykonywania niebezpiecznych robót nad drogą. Przez cały czas trwania tymczasowej organizacji ruchu obowiązywać będzie ruch pieszych przez park wejściem przez wał od ul. Jana Kochanowskiego – informuje Łukasz Nikodem z firmy INTOP.

To oznacza, że mieszkańcy i osoby chcące dostać się na tę część Pasieki lub ZOO będą musiały korzystać z objazdu. Na czas prac, objazd dla samochodów będzie poprowadzony przez park Nadodrzański. Będzie zaczynał się na ulicy Jana Dobrego, a kończył na Kropidły. rozpocznie się kolejny etap przebudowy.

Przypominamy, że w środę (21.06) o godzinie 8:00 kolejarze zamkną ciąg pieszo – rowerowy pod wiaduktem nad Młynówką. Otworzą go ponownie 4 lipca.

Od jutra roboty na ulicy Wrocławskiej

Od jutra roboty na ulicy Wrocławskiej

We wtorek (11.06) ruszą prace remontowe na ulicy Wrocławskiej. Roboty rozpoczną się w godzinach porannych. Pierwszy etap remontu to przebudowa wyspy rozdziału na wysokości stacji paliw Shell przy skrzyżowaniu Wrocławskiej z Partyzancką i Domańskiego. W ramach prac...

W weekend nieprzejezdna będzie ulica Wojska Polskiego

W weekend nieprzejezdna będzie ulica Wojska Polskiego

Od soboty (08.06) pod wiaduktem kolejowym w ciągu ulicy Wojska Polskiego będą prowadzone prace naprawcze. Fragment drogi zostanie całkowicie zamknięty dla ruchu. Prace będzie prowadziła spółka Wodociągi i Kanalizacja w Opolu. Będą one polegały na usunięciu awarii...

Skip to content