Od jutra roboty na ulicy Wrocławskiej

10 czerwca 2024

We wtorek (11.06) ruszą prace remontowe na ulicy Wrocławskiej. Roboty rozpoczną się w godzinach porannych.

Pierwszy etap remontu to przebudowa wyspy rozdziału na wysokości stacji paliw Shell przy skrzyżowaniu Wrocławskiej z Partyzancką i Domańskiego. W ramach prac skorygowany zostanie łuk, ponadto wymienione lub skorygowane będą krawężniki. Zgodnie z zapowiedziami wykonawcy oznakowanie związane z tymczasową organizacją ruchu będzie ustawiane od wczesnych godzin porannych, natomiast sprzęt ma się pojawić po godzinach szczytu.

W czasie robót na wysokości wyspy rozdziału w ciągu ulicy Wrocławskiej czasowo zostanie wyłączony z użytkowania lewy pas w stronę centrum miasta. Aby zachować płynność ruchu wygaszanie tego pasa nastąpi jeszcze przed skrzyżowaniem z ulicami Partyzancką i Domańskiego (na wysokości kościoła św. Michała).

Prace przy wyspie rozdziału mają potrwać około dwóch tygodni, czyli do końca roku szkolnego.

Czas trwania całego remontu, który obejmie blisko 2-kilometrowy odcinek do skrzyżowania ulicy Wrocławskiej z Nysy Łużyckiej i Niemodlińską, to około trzech miesięcy.  

W weekend nieprzejezdna będzie ulica Wojska Polskiego

W weekend nieprzejezdna będzie ulica Wojska Polskiego

Od soboty (08.06) pod wiaduktem kolejowym w ciągu ulicy Wojska Polskiego będą prowadzone prace naprawcze. Fragment drogi zostanie całkowicie zamknięty dla ruchu. Prace będzie prowadziła spółka Wodociągi i Kanalizacja w Opolu. Będą one polegały na usunięciu awarii...

Trwają remonty cząstkowe. Teraz czas na Nową Wieś Królewską

Trwają remonty cząstkowe. Teraz czas na Nową Wieś Królewską

Ulice kolejnych dzielnic miasta zyskują nowe nakładki asfaltowe. W najbliższym czasie prace będą prowadzone na terenie Nowej Wsi Królewskiej. Wcześniej roboty były realizowane w Grudzicach. W Grudzicach remontami cząstkowymi objętych zostało dwanaście lokalizacji. To...

Skip to content