Uroczyście otwarto drogę, która połączy Rondo Politechniki Opolskiej z ulicą Krapkowicką. Koszty jej budowy wraz z chodnikiem i oświetleniem w całości pokrył prywatny inwestor.

Droga ma niecałe 200 metrów długości, 7 metrów szerokości i jest dwukierunkowa. To jej najważniejsze dane. Jeszcze ważniejsze jest to jakie będzie spełniała zadanie. Bo będzie wygodnym ”łącznikiem” pomiędzy ulicami Prószkowską, a Krapkowicką. To tym bardziej istotne, ponieważ prowadzona jest przebudowa ulicy Krapkowickiej w okolicach wiaduktu kolejowego. Dodatkowo niedługo ma rozpocząć się kolejna inwestycja, czyli dalsze poszerzenie Krapkowickiej od ulicy Bolkowskiej do wspomnianego „łącznika”. Dzięki temu, wiosną przyszłego roku, dostaniemy komfortowe rozwiązanie komunikacyjne w tym rejonie miasta. Co dodatkowo cieszy – z uwagi na budowane Centrum Przesiadkowe Opole Południe, tuż przy ulicy Krapkowickiej, na którym miejsce do parkowania znajdzie się dla blisko 350 pojazdów. Do tego z zupełnie nowym elementem po tej stronie wyspy Bolko, czyli możliwością dojazdu autobusami MZK.    

Nowa droga w naszym mieście kosztowała blisko 2 miliony złotych. W całości koszt ten pokrył prywatny inwestor, który po sąsiedzku buduje pawilon handlowy. Zgodnie z umową droga nieodpłatnie zostanie przekazana teraz miastu.