Niebawem ruszy przebudowa ulicy Zwierzynieckiej. Będą zmiany w organizacji ruchu

25 lipca 2023

Na początku przyszłego tygodniu rozpoczną się prace na ulicy Zwierzynieckiej. Kierowcy będą musieli przyzwyczaić się do zmian i nowej organizacji ruchu, która zostanie wprowadzona na czas remontu.

Wykonawca prace podzielił na trzy etapy. W ramach pierwszego z ruchu wyłączona zostanie ulica Zwierzyniecka. Dojazd do Małego Rynku będzie odbywał się od ulic Osmańczyka oraz Staromiejskiej, na której zostanie odwrócony kierunek ruchu. Trasa dojazdu będzie więc wyglądała następująco: Osmańczyka – Staromiejska – Mały Rynek – Muzealna – Osmańczyka. Dojście do Urzędu Miasta Opola oraz sklepów i punktów usługowych będzie możliwe od strony ulicy Sempołowskiej. Ponadto parking obsługiwany przez Zakład Komunalny zostanie wyłączony z użytkowania.

Drugi etap ma rozpocząć się pod koniec września. Zakłada on wyłączenie z ruchu przebudowywanego odcinka pl. Wolności. To łuk na wysokości ulicy Zwierzynieckiej. Dojazd do Małego Rynku nadal będzie się odbywał od strony ulic Osmańczyka i Staromiejskiej. Wykonawca udostępni natomiast rozbudowany odcinek ulicy Zwierzynieckiej na dojazd do placówki bankowej oraz Urzędu Miasta Opola.

W ramach trzeciego etapu wyłączona z ruchu będzie część pl. Wolności. Zmianie ulegnie natomiast dojazd do Małego Rynku, który będzie już możliwy od strony pl. Wolności.   

Prace mają potrwać do końca października.   

Od jutra roboty na ulicy Wrocławskiej

Od jutra roboty na ulicy Wrocławskiej

We wtorek (11.06) ruszą prace remontowe na ulicy Wrocławskiej. Roboty rozpoczną się w godzinach porannych. Pierwszy etap remontu to przebudowa wyspy rozdziału na wysokości stacji paliw Shell przy skrzyżowaniu Wrocławskiej z Partyzancką i Domańskiego. W ramach prac...

W weekend nieprzejezdna będzie ulica Wojska Polskiego

W weekend nieprzejezdna będzie ulica Wojska Polskiego

Od soboty (08.06) pod wiaduktem kolejowym w ciągu ulicy Wojska Polskiego będą prowadzone prace naprawcze. Fragment drogi zostanie całkowicie zamknięty dla ruchu. Prace będzie prowadziła spółka Wodociągi i Kanalizacja w Opolu. Będą one polegały na usunięciu awarii...

Skip to content