Niebawem początek prac na ulicach Herbacianej i Jaśminowej. Informujemy o zmianach w organizacji ruchu

24 sierpnia 2023

W ostatnim tygodniu sierpnia rozpocznie się budowa dróg na ulicach Herbacianej i Jaśminowej. Prace zostały podzielone na trzy etapy. Tak przedstawiają się szczegóły związane z tymczasową organizacją ruchu.

W pierwszym etapie zamknięte zostaną obie ulice, na których będą budowane drogi. Ulica Jaśminowa będzie zamknięta od strony ulicy Wolności, a Herbaciana od ulicy Dolnej.

W ramach drugiego etapu wykonane zostanie włączenie jezdni ulicy Jaśminowej w ulicę Wolności. Dodatkowo rozpocznie się budowa odcinka chodnika przy ulicy Wolności. W trakcie prowadzonych prac będzie obowiązywało zwężenie drogi. Wjazd na Jaśminową pozostanie zamknięty.  

Ostatni etap przewiduje budowę odcinka chodnika przy ulicy Wolności do projektowanego przejścia dla pieszych, które również będzie znajdowało się na ulicy Wolności.

Dojazd mieszkańców do posesji przez cały czas trwania prac będzie możliwy przez ulicę Jaśminową od strony ulicy Wolności.

Inwestycja ma być zakończona na przełomie stycznia i lutego przyszłego roku.

Jesień pod znakiem poprawy infrastruktury dla komunikacji miejskiej

Jesień pod znakiem poprawy infrastruktury dla komunikacji miejskiej

Wrzesień i październik, to miesiące w których pracujemy nad polepszeniem stanu technicznego opolskich przystanków autobusowych. Konkretnie chodzi o zatoki i perony, które są remontowane oraz przebudowywane. Zakończył się już remont zatoki przy przystanku „Reymonta”....

Wykonaliśmy nowe nasadzenia w kilku lokalizacjach miasta

Wykonaliśmy nowe nasadzenia w kilku lokalizacjach miasta

Kilkadziesiąt nowych drzew pojawiło się w miejskiej przestrzeni. Zostały one posadzone w dziewięciu lokalizacjach. Nasadzenia były prowadzone w centrum Opola, jak i na obrzeżach miasta. Najwięcej, dwadzieścia sztuk zostało posadzonych przy drodze wojewódzkiej 454 w...

Na Róży Wiatrów po raz pierwszy pojawił się asfalt

Na Róży Wiatrów po raz pierwszy pojawił się asfalt

Pierwsze warstwy asfaltu są układane na budowanej drodze na ulicy Róży Wiatrów. Taka nawierzchnia pojawi się na ponad półkilometrowym odcinku. Asfalt jest układany dokładnie na 550 metrach drogi, co stanowi ponad 30 proc. jej długości. Na razie to dwie warstwy –...