Niebawem początek prac na ulicach Herbacianej i Jaśminowej. Informujemy o zmianach w organizacji ruchu

24 sierpnia 2023

W ostatnim tygodniu sierpnia rozpocznie się budowa dróg na ulicach Herbacianej i Jaśminowej. Prace zostały podzielone na trzy etapy. Tak przedstawiają się szczegóły związane z tymczasową organizacją ruchu.

W pierwszym etapie zamknięte zostaną obie ulice, na których będą budowane drogi. Ulica Jaśminowa będzie zamknięta od strony ulicy Wolności, a Herbaciana od ulicy Dolnej.

W ramach drugiego etapu wykonane zostanie włączenie jezdni ulicy Jaśminowej w ulicę Wolności. Dodatkowo rozpocznie się budowa odcinka chodnika przy ulicy Wolności. W trakcie prowadzonych prac będzie obowiązywało zwężenie drogi. Wjazd na Jaśminową pozostanie zamknięty.  

Ostatni etap przewiduje budowę odcinka chodnika przy ulicy Wolności do projektowanego przejścia dla pieszych, które również będzie znajdowało się na ulicy Wolności.

Dojazd mieszkańców do posesji przez cały czas trwania prac będzie możliwy przez ulicę Jaśminową od strony ulicy Wolności.

Inwestycja ma być zakończona na przełomie stycznia i lutego przyszłego roku.

Kolejne elementy inwestycji na parkingu przy Bolko

Kolejne elementy inwestycji na parkingu przy Bolko

Budowa Centrum Przesiadkowego Opole-Południe wkroczyła w kolejny etap. Na jej terenie pojawiły się nowe elementy. Jednym z nich są ekokraty. To one będą stanowiły nawierzchnię na miejscach parkingowych. A tych będzie na nowym parkingu blisko 350. Ekokraty mają...

Wykonawcy inwestycji na obwodnicy północnej i we Wrzoskach wyłonieni

Wykonawcy inwestycji na obwodnicy północnej i we Wrzoskach wyłonieni

Zakończył się proces weryfikacji i ocen ofert, które wpłynęły w przetargu pn. „Budowa, rozbudowa i przebudowa infrastruktury drogowej na rzecz terenów inwestycyjnych zlokalizowanych w Opolu – Wrzoskach”. Zadanie to składa się z trzech części, które będą zrealizowane w...

Rozpoczynają się remonty nawierzchni na obwodnicy północnej

Rozpoczynają się remonty nawierzchni na obwodnicy północnej

Od jutra (20.02) ruszają remonty cząstkowe nawierzchni obwodnicy północnej. Będą one realizowane etapami. W ramach pierwszego etapu prace będą prowadzone od ronda przy „Makro”, w kierunku mostu na Odrze. W czasie działań na danym odcinku będzie wprowadzany – sterowany...