Nawierzchnia wiaduktu na ul. Reymonta zostanie wymieniona

6 września 2023

Na wiadukcie przy ulicy Reymonta przeprowadzony zostanie kompleksowy remont nawierzchni. Będzie to możliwe dzięki decyzji radnych Opola, którzy zdecydowali o przesunięciu pieniędzy z budżetu miasta na tę inwestycję.

W dwóch przeprowadzonych przetargach wystartowała jedna firma, której oferty przekraczały założony kosztorys. Brakująca kwota zostanie jednak uzupełniona z miejskiego budżetu i dzięki temu na wiadukcie w tym roku pojawi się nowa nawierzchnia.

Remont będzie dotyczył obu nitek na długości około 90 metrów. Bardzo istotną kwestią jest wymiana dolnej warstwy wiążącej, której zły stan jest główną przyczyną degradacji wierzchniej warstwy.

Obecnie trwa analiza dokumentów przesłanych przez potencjalnego wykonawcę. Jeżeli nie będzie żadnych zastrzeżeń, to nastąpi podpisanie umowy i prace powinny ruszyć we wrześniu. Termin ich wykonania to około dwóch miesiące. W trakcie remontu będzie obowiązywała tymczasowa organizacja ruchu. O szczegółach będziemy informowali na bieżąco.

Od jutra roboty na ulicy Wrocławskiej

Od jutra roboty na ulicy Wrocławskiej

We wtorek (11.06) ruszą prace remontowe na ulicy Wrocławskiej. Roboty rozpoczną się w godzinach porannych. Pierwszy etap remontu to przebudowa wyspy rozdziału na wysokości stacji paliw Shell przy skrzyżowaniu Wrocławskiej z Partyzancką i Domańskiego. W ramach prac...

W weekend nieprzejezdna będzie ulica Wojska Polskiego

W weekend nieprzejezdna będzie ulica Wojska Polskiego

Od soboty (08.06) pod wiaduktem kolejowym w ciągu ulicy Wojska Polskiego będą prowadzone prace naprawcze. Fragment drogi zostanie całkowicie zamknięty dla ruchu. Prace będzie prowadziła spółka Wodociągi i Kanalizacja w Opolu. Będą one polegały na usunięciu awarii...

Skip to content