Koperty przetargu „5 w 1” otwarte. Wpłynęło 12 ofert

21 czerwca 2023

Pięć firm wzięło udział w przetargu w ramach zadania „Budowa i przebudowa dróg wraz z infrastrukturą towarzyszącą na terenie Miasta Opola”. Łącznie na realizację pięciu części zawartych w tym przetargu wpłynęło dwanaście ofert.

Najwięcej zgłoszeń wpłynęło na realizację budowy ulic Jaśminowej i Herbacianej wraz z odwodnieniem i wykonaniem oświetlenia. Chęć wykonania tej inwestycji wyraziły cztery firmy. Najtańsza oferta wyniosła nieco ponad 2 miliony 130 tysięcy złotych. Najdroższa prawie 2 miliony 800 tysięcy złotych.

Trzy oferty wpłynęły na realizację budowy ulic Żytomierskiej i odcinka Lwowskiej. Najniższa propozycja wyniosła prawie 2 miliony 800 tysięcy złotych, najwyższa ponad 4 miliony 150 tysięcy złotych.

Po dwie oferty wpłynęły na wykonanie dwóch zadań – rozbudowy skrzyżowania ulicy Prószkowskiej – Mehla – Wyszomirskiego z budową zatok autobusowych oraz rozbudowy ulicy Zwierzynieckiej. W pierwszym przypadku niższa propozycja wynosi niecałe 5 milionów 100 tysięcy złotych, wyższa ponad 6 milionów 600 tysięcy złotych. W przypadku drugim oferta niższa to niecały milion 400 tysięcy złotych, a wyższa to prawie milion 600 tysięcy złotych.

Na przebudowę skrzyżowania ul. Nysy Łużyckiej z ul. Luboszycką wpłynęła jedna oferta na kwotę niecałego miliona 100 tysięcy złotych.

Teraz oferty są weryfikowane i oceniane. Wykonawców poznamy do 30 dni.  

Jesień pod znakiem poprawy infrastruktury dla komunikacji miejskiej

Jesień pod znakiem poprawy infrastruktury dla komunikacji miejskiej

Wrzesień i październik, to miesiące w których pracujemy nad polepszeniem stanu technicznego opolskich przystanków autobusowych. Konkretnie chodzi o zatoki i perony, które są remontowane oraz przebudowywane. Zakończył się już remont zatoki przy przystanku „Reymonta”....

Wykonaliśmy nowe nasadzenia w kilku lokalizacjach miasta

Wykonaliśmy nowe nasadzenia w kilku lokalizacjach miasta

Kilkadziesiąt nowych drzew pojawiło się w miejskiej przestrzeni. Zostały one posadzone w dziewięciu lokalizacjach. Nasadzenia były prowadzone w centrum Opola, jak i na obrzeżach miasta. Najwięcej, dwadzieścia sztuk zostało posadzonych przy drodze wojewódzkiej 454 w...

Na Róży Wiatrów po raz pierwszy pojawił się asfalt

Na Róży Wiatrów po raz pierwszy pojawił się asfalt

Pierwsze warstwy asfaltu są układane na budowanej drodze na ulicy Róży Wiatrów. Taka nawierzchnia pojawi się na ponad półkilometrowym odcinku. Asfalt jest układany dokładnie na 550 metrach drogi, co stanowi ponad 30 proc. jej długości. Na razie to dwie warstwy –...