Koniec jednych remontów, początek kolejnych. Naprawimy następne odcinki dróg

23 czerwca 2023

Zakończyły się remonty nawierzchni na ulicach Ozimskiej i Nysy Łużyckiej. Po weekendzie ruszą prace m.in. na ul. Niemodlińskiej.

Na ul. Ozimskiej i ul. Nysy Łużyckiej przeprowadzone zostały remonty cząstkowe. Prace były realizowane w nocy, aby jak najmniej ingerować w ruch. Remonty polegały na wymianie nawierzchni na najbardziej zniszczonych fragmentach. Drogowcy pracowali, w przypadku ul. Ozimskiej, na odcinku od skrzyżowania z ul. Wiejską po skrzyżowanie z ul. Tysiąclecia. Z kolei na ul. Nysy Łużyckiej remontowana był nawierzchnia od skrzyżowania z ul. Wrocławską do mostu Pamięci Sybiraków. Łącznie naprawiono nawierzchnią na ok. 3 tysiącach metrów kwadratowych.

Po weekendzie czekają nas kolejne prace. Ekipy remontowe pojawią się na ul. Niemodlińskiej. Tam będzie poprawiana w ramach gwarancji spękana nawierzchnia. Również w tym przypadku największej aktywności drogowców musimy spodziewać się w godzinach późnowieczornych i nocnych. Remont będzie dotyczył odcinka od skrzyżowania z ul. Wojska Polskiego do mostu im. Bitwy Warszawskiej 1920.

W przyszłym tygodniu remontowane ma być również 150-metrów na ul. Wawrzyńca Świerzego w Groszowicach od ul. Kasperka. Tam zamiast nawierzchni gruntowej będzie bitumiczna. Na czas prac ulica na tym odcinku będzie nieprzejezdna.

Wykonaliśmy nowe nasadzenia w kilku lokalizacjach miasta

Wykonaliśmy nowe nasadzenia w kilku lokalizacjach miasta

Kilkadziesiąt nowych drzew pojawiło się w miejskiej przestrzeni. Zostały one posadzone w dziewięciu lokalizacjach. Nasadzenia były prowadzone w centrum Opola, jak i na obrzeżach miasta. Najwięcej, dwadzieścia sztuk zostało posadzonych przy drodze wojewódzkiej 454 w...

Na Róży Wiatrów po raz pierwszy pojawił się asfalt

Na Róży Wiatrów po raz pierwszy pojawił się asfalt

Pierwsze warstwy asfaltu są układane na budowanej drodze na ulicy Róży Wiatrów. Taka nawierzchnia pojawi się na ponad półkilometrowym odcinku. Asfalt jest układany dokładnie na 550 metrach drogi, co stanowi ponad 30 proc. jej długości. Na razie to dwie warstwy –...