Kolejny odcinek obwodnicy północnej będzie miał nową nawierzchnię

23 maja 2024

Państwowe wsparcie finansowe na remont nawierzchni na kolejnym odcinku obwodnicy północnej. Pieniądze pochodzą z subwencji ministerstwa infrastruktury i stanowią połowę potrzebnej na ten cel kwoty. Druga część pochodzi z budżetu miasta Opola.  

Remont planowany jest na około 1,5-kilometrowym odcinku i będzie kontynuacją działań, które zostały przeprowadzone w ubiegłym roku. Wówczas nawierzchnia została wymieniona na fragmencie od obwodnicy piastowskiej do punktu ważenia pojazdów. W tym roku nowa nawierzchnia ma zostać ułożona od punktu ważenia pojazdów w kierunku skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 414.

Obecnie przygotowywany jest przetarg, w którym wyłoniony zostanie wykonawca tej inwestycji. Z państwowej subwencji Opole otrzyma 800 tysięcy złotych. Tyle samo na remont zabezpieczono w budżecie miasta.    

Od jutra roboty na ulicy Wrocławskiej

Od jutra roboty na ulicy Wrocławskiej

We wtorek (11.06) ruszą prace remontowe na ulicy Wrocławskiej. Roboty rozpoczną się w godzinach porannych. Pierwszy etap remontu to przebudowa wyspy rozdziału na wysokości stacji paliw Shell przy skrzyżowaniu Wrocławskiej z Partyzancką i Domańskiego. W ramach prac...

W weekend nieprzejezdna będzie ulica Wojska Polskiego

W weekend nieprzejezdna będzie ulica Wojska Polskiego

Od soboty (08.06) pod wiaduktem kolejowym w ciągu ulicy Wojska Polskiego będą prowadzone prace naprawcze. Fragment drogi zostanie całkowicie zamknięty dla ruchu. Prace będzie prowadziła spółka Wodociągi i Kanalizacja w Opolu. Będą one polegały na usunięciu awarii...

Skip to content