Gigantyczna palownica kończy pracę na Róży Wiatrów

23 września 2023

Ważąca 80 ton palownica wykonała swoje zadanie i żegna się z budową drogi Róży Wiatrów w Opolu-Chmielowicach. Równolegle przebiegają prace związane między innymi z budową kanalizacji, czy stabilizacją drogi.   

Palownica zrealizowała większość założonych działań dotyczących ustabilizowania torfowego terenu na najbardziej newralgicznym 300-metrowym fragmencie od ulicy Ślicznej.

Efekt jej działań jest niesamowity – mówi Marcin Karbowiak, kierownik budowy. – Podłoże jest dużo bardziej stabilne i stężone. Ciężkie auta, które tam jeżdżą z materiałem nawet nie robią w tej ziemi kolein. Technologia na pewno się sprawdziła, a przecież jeszcze nie mamy na tym odcinku żadnych warstw konstrukcyjnych drogi.

Teraz na miejscu pojawi się mniejsza wersja palownicy, która będzie pracowała przy skrajni drogi. Łącznie na odcinku 300 metrów w podłoże zostanie wbite 1200 pali.

Ponadto niemal gotowy jest już zbiornik retencyjny, który będzie mógł przyjąć około 1400 m3 wody. Na połowie budowanej drogi wykonana jest stabilizacja. Niebawem na odcinku gdzie jest największa sieć dróg łączących się z Róży Wiatrów, pojawi się asfalt, co na pewno będzie dużym ułatwieniem dla mieszkańców.    

Zakończenie tej inwestycji planowane jest na wiosnę przyszłego roku.

Przed majówką przejedziemy przez i zaparkujemy przy Krapkowickiej

Przed majówką przejedziemy przez i zaparkujemy przy Krapkowickiej

Na przebudowywanym odcinku ulicy Krapkowickiej i na budowanym centrum przesiadkowym Opole-Południe już właściwie wszystko jest gotowe. To oznacza, że z obu inwestycji skorzystamy jeszcze przed majowym długim weekendem. Zarówno na Krapkowickiej, jak i na terenie...

Prowadzimy nabór na trzy stanowiska do dwóch działów

Prowadzimy nabór na trzy stanowiska do dwóch działów

Poszukujemy inspektorów nadzoru i pracownika na stanowisko urzędnicze do dwóch działów. Mowa o dziale realizacji inwestycji i nadzoru budów oraz o dziale eksploatacji dróg i mostów. Do działu realizacji inwestycji i nadzoru budów poszukujemy inspektora nadzoru....

Będą utrudnienia w obszarze Starego Miasta

Będą utrudnienia w obszarze Starego Miasta

Od dzisiaj (15.04) będą występowały utrudnienia w poruszaniu się w obszarze dzielnicy Stare Miasto. Ma to związek z rozbudową sieci gazu. Prace na tym obszarze będą realizowane etapami na ulicach: Krakowska, Rynek, Franciszkańska, Staromiejska, św. Wojciecha, Muzealna...