Miejski Zarząd Dróg w Opolu odebrał w dniu dzisiejszym dostarczone przez „Szkółkę Kaława” Sp. z o.o. z Międzyrzecza drzewa, które zostaną posadzone w Parku Miejskim Pasieka. Drzewa zostaną nasadzone zgodnie z projektem nasadzeń zastępczych oraz pozwoleniem Opolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Opolu Nr 827/N/2017 z dnia 06.10.2017 r. Dostarczone drzewa spełniają wymagania w/w pozwolenia i są 3-krotnie szkółkowane, a ich obwody przekraczają 16 cm. Wśród nasadzeń pojawią się drzewa z gatunków: lipa drobnolistna, klon pospolity, klon pospolity odm. Faasen’s Black, klon polny, wiąz holenderski odm. Lobel, buk pospolity oraz buk pospolity odm. Atropunicea. Łącznie posadzonych zostanie 29 drzew.
Na terenie parku w późniejszym okresie pojawią się kolejne nasadzenia. Tym razem będą nie tylko drzewa, ale również krzewy. Opracowany na zlecenie Miejskiego Zarządu Dróg w Opolu projekt nasadzeń jest aktualnie przekazany do uzgodnienia przez Opolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.
Wielkie asfaltowanie na DK 46
Ten i kolejny tydzień na rozbudowywanej drodze krajowej 46, to przede wszystkim prace asfaltowe. Masa bitumiczna układana jest na głównym ciągu komunikacyjnym oraz drodze dojazdowej do terenów inwestycyjnych. Obecnie roboty skupione są przede wszystkim na jezdni...




