1 sierpnia w Opolu pojedzie Tour de Pologne. Będzie dużo zmian w organizacji ruchu

26 lipca 2023

W najbliższy wtorek na ulicach Opola odbędzie się finisz 4. etapu Tour de Pologne. Obecność kolarskiego peletonu spowoduje, że część ulic zostanie zamknięta. 

Trasa wyścigu będzie przebiegać ulicami: od granicy miasta Opola – Oświęcimską – Gorzołki – Popiełuszki – Aleją Przyjaźni – Marka z Jemielnicy – Walecki – Struga – Reymonta – Ozimską. Meta będzie zlokalizowana w rejonie skrzyżowania ulic Ozimskiej z Katowicką. Planowany przejazd peletonu to godziny 16:04 – 16:17, z czego samo zakończenie szacowane jest na godzinę 16:50.

Już w poniedziałek (31.07) od godziny 5.00 wyłączone z ruchu i użytkowania będą parkingi w obrębie placu Jana Pawła II.  1 sierpnia od godziny 5.00 całkowicie wyłączone będą z kolei ulice: Ozimska od Reymonta do Plebiscytowej, Katowicka od Orląt Lwowskich do Kościuszki, Orzeszkowej na całym odcinku, Duboisa od Kościuszki do Ozimskiej i Kościuszki od Katowickiej do Reymonta. Taki stan rzeczy zostanie utrzymany do godziny 22.00. 

Ponadto część ulic zostanie całkowicie wyłączona z ruchu na 60 minut przed przyjazdem peletonu. Mowa o ulicach: Oświęcimskiej, Gorzołki, Popiełuszki, Alei Przyjaźni, Marka z Jemielnicy, Walecki, Struga i Reymonta. W godzinach od 05:00 do ok. 16:30 wyłączony zostanie również jeden pas ruchu na ulicy Reymonta od Targowej do Ozimskiej. Ulice znajdujące się na trasie wyścigu będą sukcesywnie odblokowywane po przejeździe peletonu.

Kierowcy więcej ostrożności będą musieli zachować także na kilku skrzyżowaniach, na których sygnalizacja świetlna zostanie przełączona na tryb ostrzegawczy. Tak będzie na skrzyżowaniu ulic: 1 Maja – Reymonta, Ozimska – Reymonta, Ozimska – Katowicka. Ponadto sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Ozimska – Plebiscytowa zostanie przełączona w tryb ostrzegawczy żółte – migające, a ruchem na tym skrzyżowaniu kierować będzie policja.

1 sierpnia będzie dużo zmian również w kursach miejskich autobusów. Szczegóły w linku poniżej.

Tour de Pologne: zmiany w kursowaniu autobusów

Kolejne elementy inwestycji na parkingu przy Bolko

Kolejne elementy inwestycji na parkingu przy Bolko

Budowa Centrum Przesiadkowego Opole-Południe wkroczyła w kolejny etap. Na jej terenie pojawiły się nowe elementy. Jednym z nich są ekokraty. To one będą stanowiły nawierzchnię na miejscach parkingowych. A tych będzie na nowym parkingu blisko 350. Ekokraty mają...

Wykonawcy inwestycji na obwodnicy północnej i we Wrzoskach wyłonieni

Wykonawcy inwestycji na obwodnicy północnej i we Wrzoskach wyłonieni

Zakończył się proces weryfikacji i ocen ofert, które wpłynęły w przetargu pn. „Budowa, rozbudowa i przebudowa infrastruktury drogowej na rzecz terenów inwestycyjnych zlokalizowanych w Opolu – Wrzoskach”. Zadanie to składa się z trzech części, które będą zrealizowane w...

Rozpoczynają się remonty nawierzchni na obwodnicy północnej

Rozpoczynają się remonty nawierzchni na obwodnicy północnej

Od jutra (20.02) ruszają remonty cząstkowe nawierzchni obwodnicy północnej. Będą one realizowane etapami. W ramach pierwszego etapu prace będą prowadzone od ronda przy „Makro”, w kierunku mostu na Odrze. W czasie działań na danym odcinku będzie wprowadzany – sterowany...