1 sierpnia w Opolu pojedzie Tour de Pologne. Będzie dużo zmian w organizacji ruchu

26 lipca 2023

W najbliższy wtorek na ulicach Opola odbędzie się finisz 4. etapu Tour de Pologne. Obecność kolarskiego peletonu spowoduje, że część ulic zostanie zamknięta. 

Trasa wyścigu będzie przebiegać ulicami: od granicy miasta Opola – Oświęcimską – Gorzołki – Popiełuszki – Aleją Przyjaźni – Marka z Jemielnicy – Walecki – Struga – Reymonta – Ozimską. Meta będzie zlokalizowana w rejonie skrzyżowania ulic Ozimskiej z Katowicką. Planowany przejazd peletonu to godziny 16:04 – 16:17, z czego samo zakończenie szacowane jest na godzinę 16:50.

Już w poniedziałek (31.07) od godziny 5.00 wyłączone z ruchu i użytkowania będą parkingi w obrębie placu Jana Pawła II.  1 sierpnia od godziny 5.00 całkowicie wyłączone będą z kolei ulice: Ozimska od Reymonta do Plebiscytowej, Katowicka od Orląt Lwowskich do Kościuszki, Orzeszkowej na całym odcinku, Duboisa od Kościuszki do Ozimskiej i Kościuszki od Katowickiej do Reymonta. Taki stan rzeczy zostanie utrzymany do godziny 22.00. 

Ponadto część ulic zostanie całkowicie wyłączona z ruchu na 60 minut przed przyjazdem peletonu. Mowa o ulicach: Oświęcimskiej, Gorzołki, Popiełuszki, Alei Przyjaźni, Marka z Jemielnicy, Walecki, Struga i Reymonta. W godzinach od 05:00 do ok. 16:30 wyłączony zostanie również jeden pas ruchu na ulicy Reymonta od Targowej do Ozimskiej. Ulice znajdujące się na trasie wyścigu będą sukcesywnie odblokowywane po przejeździe peletonu.

Kierowcy więcej ostrożności będą musieli zachować także na kilku skrzyżowaniach, na których sygnalizacja świetlna zostanie przełączona na tryb ostrzegawczy. Tak będzie na skrzyżowaniu ulic: 1 Maja – Reymonta, Ozimska – Reymonta, Ozimska – Katowicka. Ponadto sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Ozimska – Plebiscytowa zostanie przełączona w tryb ostrzegawczy żółte – migające, a ruchem na tym skrzyżowaniu kierować będzie policja.

1 sierpnia będzie dużo zmian również w kursach miejskich autobusów. Szczegóły w linku poniżej.

Tour de Pologne: zmiany w kursowaniu autobusów

Jesień pod znakiem poprawy infrastruktury dla komunikacji miejskiej

Jesień pod znakiem poprawy infrastruktury dla komunikacji miejskiej

Wrzesień i październik, to miesiące w których pracujemy nad polepszeniem stanu technicznego opolskich przystanków autobusowych. Konkretnie chodzi o zatoki i perony, które są remontowane oraz przebudowywane. Zakończył się już remont zatoki przy przystanku „Reymonta”....

Wykonaliśmy nowe nasadzenia w kilku lokalizacjach miasta

Wykonaliśmy nowe nasadzenia w kilku lokalizacjach miasta

Kilkadziesiąt nowych drzew pojawiło się w miejskiej przestrzeni. Zostały one posadzone w dziewięciu lokalizacjach. Nasadzenia były prowadzone w centrum Opola, jak i na obrzeżach miasta. Najwięcej, dwadzieścia sztuk zostało posadzonych przy drodze wojewódzkiej 454 w...

Na Róży Wiatrów po raz pierwszy pojawił się asfalt

Na Róży Wiatrów po raz pierwszy pojawił się asfalt

Pierwsze warstwy asfaltu są układane na budowanej drodze na ulicy Róży Wiatrów. Taka nawierzchnia pojawi się na ponad półkilometrowym odcinku. Asfalt jest układany dokładnie na 550 metrach drogi, co stanowi ponad 30 proc. jej długości. Na razie to dwie warstwy –...