1 sierpnia w Opolu pojedzie Tour de Pologne. Będzie dużo zmian w organizacji ruchu

26 lipca 2023

W najbliższy wtorek na ulicach Opola odbędzie się finisz 4. etapu Tour de Pologne. Obecność kolarskiego peletonu spowoduje, że część ulic zostanie zamknięta. 

Trasa wyścigu będzie przebiegać ulicami: od granicy miasta Opola – Oświęcimską – Gorzołki – Popiełuszki – Aleją Przyjaźni – Marka z Jemielnicy – Walecki – Struga – Reymonta – Ozimską. Meta będzie zlokalizowana w rejonie skrzyżowania ulic Ozimskiej z Katowicką. Planowany przejazd peletonu to godziny 16:04 – 16:17, z czego samo zakończenie szacowane jest na godzinę 16:50.

Już w poniedziałek (31.07) od godziny 5.00 wyłączone z ruchu i użytkowania będą parkingi w obrębie placu Jana Pawła II.  1 sierpnia od godziny 5.00 całkowicie wyłączone będą z kolei ulice: Ozimska od Reymonta do Plebiscytowej, Katowicka od Orląt Lwowskich do Kościuszki, Orzeszkowej na całym odcinku, Duboisa od Kościuszki do Ozimskiej i Kościuszki od Katowickiej do Reymonta. Taki stan rzeczy zostanie utrzymany do godziny 22.00. 

Ponadto część ulic zostanie całkowicie wyłączona z ruchu na 60 minut przed przyjazdem peletonu. Mowa o ulicach: Oświęcimskiej, Gorzołki, Popiełuszki, Alei Przyjaźni, Marka z Jemielnicy, Walecki, Struga i Reymonta. W godzinach od 05:00 do ok. 16:30 wyłączony zostanie również jeden pas ruchu na ulicy Reymonta od Targowej do Ozimskiej. Ulice znajdujące się na trasie wyścigu będą sukcesywnie odblokowywane po przejeździe peletonu.

Kierowcy więcej ostrożności będą musieli zachować także na kilku skrzyżowaniach, na których sygnalizacja świetlna zostanie przełączona na tryb ostrzegawczy. Tak będzie na skrzyżowaniu ulic: 1 Maja – Reymonta, Ozimska – Reymonta, Ozimska – Katowicka. Ponadto sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Ozimska – Plebiscytowa zostanie przełączona w tryb ostrzegawczy żółte – migające, a ruchem na tym skrzyżowaniu kierować będzie policja.

1 sierpnia będzie dużo zmian również w kursach miejskich autobusów. Szczegóły w linku poniżej.

Tour de Pologne: zmiany w kursowaniu autobusów

Od jutra roboty na ulicy Wrocławskiej

Od jutra roboty na ulicy Wrocławskiej

We wtorek (11.06) ruszą prace remontowe na ulicy Wrocławskiej. Roboty rozpoczną się w godzinach porannych. Pierwszy etap remontu to przebudowa wyspy rozdziału na wysokości stacji paliw Shell przy skrzyżowaniu Wrocławskiej z Partyzancką i Domańskiego. W ramach prac...

W weekend nieprzejezdna będzie ulica Wojska Polskiego

W weekend nieprzejezdna będzie ulica Wojska Polskiego

Od soboty (08.06) pod wiaduktem kolejowym w ciągu ulicy Wojska Polskiego będą prowadzone prace naprawcze. Fragment drogi zostanie całkowicie zamknięty dla ruchu. Prace będzie prowadziła spółka Wodociągi i Kanalizacja w Opolu. Będą one polegały na usunięciu awarii...

Skip to content